Voor trainer Lars Wildenborg voelt het nog altijd bijzonder: in korte tijd groeide de club van derde divisie naar de absolute top. “Dat maakt je natuurlijk als trainer trots”, zegt hij. “Je ziet vaak dat clubs gaan bungelen tussen eerste divisie en eredivisie. Maar wij hebben een aantal jaar geleden heel duidelijk dat doel gezet: die droom van de eredivisie in.”
Hij ziet dat Hercules zijn plek inmiddels heeft verdiend. “We hebben meteen de play-offs gehaald, en staan nu dus bij de beste vier teams van Nederland. Dan kun je alleen maar zeggen dat we heel goed begonnen zijn.”
Het verhaal van de opmars van Hercules is een waar sportsprookje. Wildenborg hoeft er niet lang over na te denken hoe snel het is gegaan: in slechts 2,5 jaar promoveerde de club van de derde divisie naar de eredivisie. “Dat is op zichzelf al heel bijzonder”, zegt hij. “Maar ik sta er nooit te lang bij stil. Dan heb je alweer snel een volgend doel: de play-offs halen, en nu kijken we met een schuin oog naar dat landskampioenschap. De finale halen zou natuurlijk fantastisch zijn.”
Zware kluif
Dat de finale gehaald wordt is nog lang niet zeker. In Zoetermeer wacht de Achterhoekse club zondag een zware kluif. In de reguliere competitie werd er nog dik verloren van dezelfde tegenstander. Speler Lode Hulshof weet dus wat hem te wachten staat. “Het wordt best wel taai, denk ik. Volgens mij verloren we met 0-7. Maar nu komen we met een iets betere opstelling. Als iedereen een goede dag heeft, kan het zomaar een soort van stuntje worden.”
Duidelijk doel
Ondertussen wordt in Terborg al voorzichtig verder gedacht. Wildenborg is daarin glashelder over zijn ambitie. “Je weet nooit iets zeker, maar je weet wél waar je naartoe werkt”, zegt hij. “Op termijn willen we de beste van Nederland worden. En dat betekent niet één keer landskampioen, maar structureel meedoen om het kampioenschap. En als het kan, ook internationaal mee in de European Trophy of Champions League. Kijken of we daar een rol van betekenis kunnen spelen.”
De halve finale in Zoetermeer tussen Taverzo en Hercules begint zondagmiddag om 14.00 uur