gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Theo Overbeek Memorial blijft bijzonder voor nabestaanden en deelnemers

375fd99a3aed5c97b54f84124cf25735.jpg

De tweede editie van de Theo Overbeek Memorial, die wegens corona twee jaar niet door kon gaan, is zaterdag verreden in het centrum van Ulft. De wedstrijd heette voorheen de Ronde van Ulft, maar die naam is veranderd als eerbetoon aan de jeugdtrainer van Ulftse wielertalenten, waaronder Koen Bouwman.

Nick Hermsen |
“Hij had zelf geen kinderen, maar was een paar keer per week met ons aan het trainen. In het weekend reisden we het hele land door voor wedstrijden. Dat deed Theo allemaal voor ons”, zegt Jumbo-Visma wielrenner Bouwman. Als die wedstrijden in het noorden van het land waren, kwam ook Ben Overbeek kijken, de broer van Theo. “Ik woon in het noorden, de laatste wedstrijd die we daar samen hebben bezocht was in Appelscha. Bouwman werd daar tweede. Theo zei nog, let op, die Bouwman wordt een hele grote”, aldus broer Ben.

De route van de ronde van Ulft komt ook langs het oudershuis van Overbeek. Voor hen is dit een mooi moment om met de hele familie samen te zijn. “Het is echt een mooi eerbetoon”, vertelt Ben. “Theo zat altijd op de fiets, het is fijn dat dit iets blijvends is en niet bij één keer blijft.” Ook Bouwman is blij dat de ronde nog plaatsvindt: “Al sinds de jaren zestig is er een ronde van Ulft. Het is heel fijn dat ons rondje om de kerk weer op de kalender staat.”

Belangrijk voor de jeugd
Theo Overbeek heeft zich altijd ingezet voor de jeugdige wielrenners. De eerste rit op het programma was zaterdag dan ook voor de nieuwelingen. Deze werd gevolgd door de junioren/amateurs. De wielerdag werd afgesloten met het open Ulfts kampioenschap waar iedereen uit de regio aan mee kon doen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.