gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Slap De Graafschap verliest van directe concurrent Emmen

d0e563e7f110c0eee9eefe7983952917.jpg

De Graafschap heeft maandagavond een forse tik gekregen tijdens het bezoek aan FC Emmen. Tegen de directe concurrent werd het 3-0 voor de Emmenaren. Door de nederlaag zakken de Doetinchemmers naar de vijfde plek op de ranglijst.

Hidde Vinkenvleugel | Tim Rondeel |  | Aangepast op
Al vroeg in de wedstrijd liep De Graafschap een achterstand op. In de zesde minuut wist Jalen Hawkins de 1-0 op het scorebord te zetten. Zijn inzet werd onderweg naar het doel nog van richting veranderd, waardoor doelman Joshua Smits kansloos was. Een paar minuten later verdubbelde de thuisploeg de voorsprong. Spits Franck Evina liet het net bollen in de tiende minuut. De Doetinchemmers werden in het begin van de wedstrijd compleet overlopen. Dit trok in de loop van de eerste helft bij, maar tot echt grote kansen kwamen de Superboeren niet.

Ook scheidsrechter Robin Hensgens had geen beste avond in Emmen. Een aanslag op Jesse van der Haar werd slechts met geel bestraft, en ook bij het tweede doelpunt van de thuisploeg leek de arbitrage niet scherp te zijn op buitenspel. Het niveau van de scheidsrechter en zijn assistenten was aan beide kanten van het mes dubieus.

In de tweede helft leek er een ander De Graafschap uit de kleedkamer te komen. In de eerste minuten kwamen ze een paar keer gevaarlijk naar voren, maar dit leidde niet tot een doelpunt. Aan de andere kant van het veld gebeurde dat wel. In de 47e minuut schoot Julius Kade de eindstand op het scorebord: 3-0.

De tweede helft verliep verder gezapig. Emmen vond het wel prima en hoefde niet meer zo nodig, terwijl De Graafschap daarentegen simpelweg niet leek te kunnen. Een positief puntje aan de wedstrijd was het debuut van de achttienjarige jeugdspeler Kyano Kwint.

Aanstaande zondag kunnen de mannen van Jan Vreman zich revancheren. Dan komt laagvlieger VVV-Venlo op bezoek in Doetinchem.

Lees meer over:

|

Lees ook

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.

VBGRAFCE0.jpg

Dijkhuizen voorzichtig met spelers in druk paasweekend: ‘Zuinig op zijn’

De Graafschap wacht met twee wedstrijden een druk Paasweekend. Op de Vijverberg is maandagmiddag Jong AZ de tegenstander, maar eerst reizen de Superboeren vrijdag af naar Eindhoven. Met de plaatselijke FC treffen ze een ploeg die qua thuisresultaten in vorm is. In het Jan Louwers Stadion werden de laatste vier wedstrijden gewonnen door de Eindhovenaren.

AspergesElten.jpeg

Aspergeseizoen gestart in Elten: grensafsluiting bij Beek kan invloed hebben op verkoop

Het aspergeseizoen is weer van start gegaan, zo ook bij Winfried Derksen uit Elten, die zijn asperges grotendeels aan Nederlanders verkoopt. Ondanks dat hij een goede oogst verwacht kan de grensafsluiting bij Beek wel gevolgen hebben voor zijn omzet. Toch hoopt hij dat de Nederlanders zijn asperges alsnog weten te vinden.

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.

WhatsApp Image 2026-04-02 at 09.39.14.jpeg

Zwarte Cross past festivalterrein aan: dit gaat er veranderen

De Zwarte Cross pakt komende editie flink uit met een nieuwe terreinindeling, opvallende podia en een uitbreiding van de motorcrosscompetitie. Bezoekers moeten misschien even wennen, maar volgens de organisatie wordt het festival vooral 'logischer en beter bereikbaar'.