gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Seuntjens betreurt einde van Brigata Tifosi: ‘Zelfs in Japan wisten ze van de Graafschap af’

491a1dd52fd86928d57b5a31b4091e78.jpg

Het nieuws dat de supportersgroep Brigata Tifosi (BT) stopt, is hard binnengekomen bij de spelers van De Graafschap. De groep, bekend om haar indrukwekkende sfeeracties, gaf woensdag aan na dit seizoen te stoppen door meerdere interne en externe factoren.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Dat is wel een gespreksonderwerp onder de spelers”, aldus Seuntjens donderdag na afloop van de laatste training voor het thuisduel met Telstar. “Als je ziet wat voor ‘effort’ ze erin steken met sfeeracties en alles. Ze blijven zingen en na de wedstrijd blijven ze staan tot wij die ronde hebben afgelopen.” Volgens de spits heeft de BT ook voor internationale faam van de club gezorgd: “Zelfs in Japan (Seuntjens speelde daar voor FC Imabari, TR) wisten ze van De Graafschap af, dus dat zegt genoeg.”

Seuntjens heeft zelf nog geen contact gehad met de harde kern van de club, maar wil nog wel met de sfeermakers in gesprek. “Dat zoiets wordt afgepakt van een club vind ik zonde. En wat er aan de grondslag ligt, dat weet ik niet precies, maar dat wij het betreuren als spelersgroep is wel een feit”, aldus de 36-jarige goalgetter. In het statement van de BT valt het volgende te lezen: 'Helaas zijn er, zowel binnen als buiten de groep, een aantal factoren die het onmogelijk maken nog langer onze club te supporten zoals we dat al die jaren hebben gedaan.'
961773524472dfc0fffa50286c15c31d.jpg
Belonen met promotie
De aanvaller kreeg in 2021 een
'enkele reis' van de supportersgroep toen bekend werd dat hij naar NAC zou vertrekken. Toen hij in het seizoen 2023-2024 weer terugkeerde in Doetinchem, werd hij in de armen geslagen door de supporters van De Graafschap. Seuntjens hoopt de supportersgroep dit jaar de mooiste beloning te geven: “Ze zijn ons altijd goedgezind, dus we moeten nu eens proberen wat terug te geven. Tenminste dat wil ikzelf ook na twee mislukte promoties, dan zou dit een mooie kers op te taart zijn.”

2fcebb8750309742b1535740ab4ab4db.jpg

Lees ook

MediaMarkt.jpeg

Mogelijk woningen op voormalig MediaMarkt-pand Doetinchem, ook Basic-Fit vertrekt

Het voormalige MediaMarkt-pand aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem krijgt mogelijk een nieuwe invulling met woningbouw en vrijetijdsvoorzieningen. Sinds het vertrek van de elektronicazaak staat een groot deel van het pand leeg. Momenteel maakt alleen sportschool Basic-Fit nog gebruik van het gebouw, maar ook daar komt binnenkort verandering in.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 14.10.12.jpeg

Doetinchem ontvangt vijfde editie Achterhoek Pride

Doetinchem is in juni gastgemeente van de Achterhoek Pride. Aandacht voor inclusiviteit is er al op zondag 31 mei, als de gezamenlijke startbijeenkomst in de stad wordt gehouden. De belangenvereniging Stadsgroep Doetinchem organiseert de maand voor LHBTI+ met vrijwilligers en initiatiefnemers.

Groenetuinen20.jpg

Straten groener én klaar voor droogte: Doetinchem zet in op inspiratietuinen

In een tijd van toenemende weersextremen en droge periodes, wordt het steeds belangrijker om onze leefomgeving aan te passen volgens het Waterschap Rijn en IJssel. Toch ontbreekt het veel huiseigenaren aan inspiratie om hun tuin groener en waterbestendiger te maken. Met de opening van zogenoemde ‘groen-blauwe inspiratietuinen’ in de gemeente Doetinchem, moet daar verandering in komen.

Berkel.jpg

CDA en PRO in Berkelland voor blok gezet: aansluiten of buitenspel

Een open discussie over het tweesporen-voorstel van verkenner Jurgen van Houdt? Vergeet het maar! De politieke koers voor de komende vier jaren in Berkelland werd direct verankerd en Van Houdt, burgemeester van Rijssen-Holten, verliet dinsdagavond ontgoocheld het gemeentehuis in Borculo.

ophokplicht0.jpg

Ophokplicht voor pluimvee in de Achterhoek vervalt

De ophok- en afschermplicht die in verband met de vogelgriep gold voor pluimvee wordt in de Achterhoek, net als bijna in het hele land ingetrokken. Alleen in de Gelderse Vallei, waar veel pluimveebedrijven zitten, moeten de dieren nog binnen blijven, zo heeft staatssecretaris Erkens van Landbouw bekendgemaakt.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 08.59.45.jpeg

Botsing tussen auto en fietser in Varsseveld: fiets vast onder voertuig

Bij een ongeval op de Hovenstraat in Varsseveld is woensdagochtend een automobilist met een fietser in botsing gekomen. De bestuurder van de auto zag de fietser over het hoofd, waarna deze onder het voertuig terechtkwam.