gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion heeft vrouwelijke hoofdtrainer in Griekse heksenketel

d388b677df437da60247cb9c5a56136b.jpg

Saskia van Hintum geeft woensdagavond leiding aan Active Living Orion tijdens de Europese uitwedstrijd tegen Panathinaikos. De voormalig volleybalinternational vervangt hoofdtrainer Dirk Sparidans, die deze week een kindje hoopt te krijgen.

Jasper Hazelaar |
“Het wordt een mooie uitdaging in een heksenketel”, zegt Van Hintum over haar tijdelijke rol als hoofdtrainer van Orion. “Ik heb al meerdere van dit soort wedstrijden gecoacht op topniveau bij de vrouwen, maar bij de mannen komt er af en toe nog wat meer emotie bij kijken. Dat maakt het nog mooier en uitdagender.” Met meer dan tweehonderd interlands als volleybalster en een ruim verleden als trainer in het vrouwenvolleybal heeft Van Hintum de nodige ervaring. De afgelopen tijd was ze al als extra assistent betrokken bij de selectie van Orion.

“Het zal voor sommige jongens de eerste keer zijn geweest dat ze een vrouw voor de groep hebben zien staan”, zegt Rob Jorna, de momenteel geblesseerde passerloper van de Doetinchemmers. Omdat de vriendin van Sparidans deze week is uitgerekend, wordt Van Hintum in ieder geval de eindverantwoordelijke bij de uitwedstrijd in Athene. Orion verloor de eerste wedstrijd in Doetinchem met 1-3 in sets. Toch haalt Van Hintum kracht uit de vierde set: “Als we de goede dingen daaruit herhalen, ben ik benieuwd hoe ver we komen. Het kan ook motiveren om de heksenketel daar stil te krijgen.”

Geen doel op zich
Hoewel Van Hintum trots is op haar tijdelijke rol, is het leiding geven aan mannenteams in het volleybal geen doel op zich. “Dit is wel een goede kennismaking om daar eens over na te denken”, zegt de oud-international. “Het is op die manier ook een win-win situatie om op deze manier te leren hoe het is om te coachen in het herenvolleybal. Wie weet is het nog iets voor de toekomst.”

‘Klikt hartstikke goed’
Jorna, die zelf na langdurig blessureleed volgende week weer hoopt te kunnen trainen, is tot nu toe onder de indruk van Van Hintum. “Je merkt ook in de omgang dat ze ervaring heeft en hoe ze met spelers om moet gaan”, zegt de passerloper. “Het is een hele sociale vrouw, het klikt allemaal hartstikke goed.” Of het de eerste keer ooit is dat een vrouw leiding geeft aan een herenteam? “Dat durf ik niet te zeggen”, zegt Jorna. “Maar ik heb het zelf nog nooit meegemaakt.”

Foto: Active Living Orion

Lees ook

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.