gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe directeur Bogers ambitieus: 'Ik denk dat deze club in de Eredivisie thuishoort'

ecd160667a749ab30b04cd362ebe81bf.jpg

Waar een groot gedeelte van 2024 bij De Graafschap werd overschaduwd door bestuurlijke onrust, hoopt de club in 2025 een nieuwe weg in te slaan. Marco Bogers is aangesteld als algemeen directeur en gaat leidinggeven aan een managementteam. De 50-jarige oud-directeur van VVV-Venlo staat te popelen om aan de slag te gaan in de Achterhoek en kijkt terug op een warm onthaal.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Ja, dat was ontzettend leuk. Iedereen is heel loyaal aan deze prachtige club”, vertelt Bogers. “Ik denk dat hier een hele mooie uitdaging ligt, heel veel uitdagingen liggen, maar wel hele mooie. Het is een geweldig mooie club en er valt nog heel veel terrein te winnen. Daar wil ik graag mijn steentje aan bijdragen.” Volgens Bogers is die terreinwinst op een aantal cruciale punten te behalen, zoals het punt waar velen het over eens zijn binnen en rondom de club: ‘het moet weer over voetbal gaan’.

“De afgelopen tijd was natuurlijk een lastige periode voor de club en ook voor de mensen. Het moet vooral weer over de core business voetbal gaan en alles wat erbij komt kijken”, aldus Bogers. “Uiteindelijk heeft de club ook weer ambities om terug te keren naar de eredivisie. Daar moet je wel keihard voor werken en je moet zorgen voor een topsportklimaat.” Om dat voor elkaar te krijgen, moeten volgens de algemeen directeur eerst alle neuzen dezelfde kant op.

De nieuwe directeur heeft uiteraard de rumoerige periode waarin de club de afgelopen maanden verkeerde, meegekregen. Hij hoopt die periode zo snel mogelijk af te sluiten en met een schone lei te beginnen. “Ik probeer me de komende tijd daar een beeld van te vormen hoe een en ander is gelopen. Ik wil echter vooral graag vooruitkijken. Ik denk dat het ontzettend belangrijk is voor een club in het betaald voetbal om structuur, duidelijkheid en rust in je organisatie te hebben. Dus ik denk dat dat gewoon nu nodig is.”

Berry Powel
Een van de eerste dossiers die volgens Bogers snel moet worden aangepakt, is dat van technisch manager Berry Powel. “Dit zijn hele belangrijke functies binnen een club. Berry heeft laten zien, ook in de zomerperiode, dat hij in ieder geval een bepaalde visie heeft en in staat is om die goed uit te voeren. Mijn gesprekken met Berry zijn heel positief geweest. Dus ik wil wat dat betreft ook zo snel mogelijk daarin op een goede manier doorpakken.”

Veilige sfeeracties
Daarnaast wil de opvolger van Ogubai gesprekken voeren met verschillende partijen over de veiligheid in het stadion in combinatie met sfeeracties. “Ik ben ook iemand die houdt van enorm veel sfeer in en rondom het stadion. Uiteindelijk is dat waar De Graafschap om bekend staat. Dat is fantastisch”, vertelt de 50-jarige directeur.

“De andere kant van het verhaal is natuurlijk ook: je bent gebonden aan bepaalde regels. En nog belangrijker, het gaat om de veiligheid van mensen in het stadion. Ik voer natuurlijk liever gesprekken met supporters over wat er wel kan, dan wat er niet kan. Maar we moeten ook kijken naar welke regels er gelden.”‘Structureel in de Eredivisie’

'Thuis in de Eredivisie'
Bogers barst van ambitie en heeft in ieder geval één grote wens. Die wens deelt hij met de rest van de club en haar aanhang. “Ik denk dat deze club in de Eredivisie hoort. Dat zegt natuurlijk een grote groep clubs: ‘Wij horen thuis in de Eredivisie en het liefst ook structureel’. Ik denk wel dat we daar nu aan moeten gaan werken”, aldus Bogers. “Dat begint ook bij het optimaliseren van het topsportklimaat."

"Deze club heeft, denk ik, heel veel potentie en heel veel mogelijkheden. Je ziet het ook aan de trouwe, loyale achterban die hier is. Het zakelijke netwerk, dat enorm sterk is, is een groot netwerk. Dat kunnen niet alle clubs zeggen en daar gaan we graag mee aan de slag.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”