Ulft, Nederland
Terug

Koploper De Graafschap ongewijzigd tegen Helmond Sport

4ed3c4be87ae26ab35808c961fb210ba.jpg

De Graafschap begint vrijdagavond ongewijzigd aan de wedstrijd tegen Helmond Sport. Op de eigen Vijverberg willen de Doetinchemmers de vorm van de afgelopen weken vasthouden en de koppositie verdedigen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Je staat bovenaan, dus het gevoel is lekker, en dat heeft ook te maken met hoe we in de wedstrijden tegen FC Eindhoven (2-0 winst, TR) en Roda JC (1-4 winst, TR) gespeeld hebben. Dat geeft gewoon een goed gevoel.” De Doetinchemmers speelden in beide wedstrijden met veel schwung en domineerden grote delen van de wedstrijd. Die lijn moeten ze vrijdagavond tegen de nummer drie van de competitie, Helmond Sport, ook doortrekken. Een lastige opgave volgens Vreman: “Ze staan niet voor niets bovenin, ze hebben de organisatie heel goed voor elkaar. Ze kunnen wachten op de momenten die ze krijgen, en daar scoorden ze de afgelopen wedstrijden ook uit.”

Iemand die morgen tegen Helmond Sport de counters moet bestrijden, is Rowan Besselink. De kersverse Superboer heeft sinds zijn komst de positie rechts centraal achterin goed ingevuld. “Hij maakt een hele sterke indruk”, aldus Vreman. “Deze lijn moet hij voortzetten.” De Brabander voelt zich op zijn gemak in de Achterhoek. “Het is een hele leuke groep en ik ben goed ontvangen”, geeft de van NAC Breda overgekomen verdediger aan, die gelijk het vertrouwen van Vreman kreeg. “Dat is fijn als jonge gast, je hebt dan vertrouwen nodig. Dus dat is een goed gevoel.”

Doelstelling
Interim-technisch manager Berry Powel gaf aan dat directe promotie in zijn ogen de doelstelling is. Trainer Vreman bleef eerder nog weg van doelstellingen. Vanuit de selectie komt het geluid over de directe promotieplekken ook steeds meer naar buiten. “Ik denk dat het een reële doelstelling is”, schetst Besselink. “Het is nog vroeg, maar we zitten er lekker in, dus als we deze lijn doortrekken, heb ik er alle vertrouwen in.”Denkt Vreman ook dat De Graafschap mee kan en misschien wel moet doen voor de bovenste plekken? “We staan er nu, dus dan doe je er op dit moment aan mee, en dan gaan we kijken hoelang we dat volhouden.”

Geen wijzigingen
Ondanks sterke invalbeurten van Mimoun Mahi, Philip Brittijn en Ralf Seuntjens in de laatste wedstrijden, is Vreman niet van plan om wijzigingen door te voeren in de basis. Brittijn, de laatste seizoenen een vaste waarde bij de Superboeren, moet voorlopig belangrijk zijn vanaf de bank. “We kunnen hem nu nog binnen de lijnen brengen, en dat maakt een verschil in de eindfase van de wedstrijd. Dat doet ‘ie goed.”

Opstelling De Graafschap: Smits; Fortes, Besselink, Hillen, Schoppema; Warmerdam, Van Gilst, Najah; Van der Heide, Van de Haar, El Kadiri.

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.