gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Koploper De Graafschap ongewijzigd tegen Helmond Sport

4ed3c4be87ae26ab35808c961fb210ba.jpg

De Graafschap begint vrijdagavond ongewijzigd aan de wedstrijd tegen Helmond Sport. Op de eigen Vijverberg willen de Doetinchemmers de vorm van de afgelopen weken vasthouden en de koppositie verdedigen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Je staat bovenaan, dus het gevoel is lekker, en dat heeft ook te maken met hoe we in de wedstrijden tegen FC Eindhoven (2-0 winst, TR) en Roda JC (1-4 winst, TR) gespeeld hebben. Dat geeft gewoon een goed gevoel.” De Doetinchemmers speelden in beide wedstrijden met veel schwung en domineerden grote delen van de wedstrijd. Die lijn moeten ze vrijdagavond tegen de nummer drie van de competitie, Helmond Sport, ook doortrekken. Een lastige opgave volgens Vreman: “Ze staan niet voor niets bovenin, ze hebben de organisatie heel goed voor elkaar. Ze kunnen wachten op de momenten die ze krijgen, en daar scoorden ze de afgelopen wedstrijden ook uit.”

Iemand die morgen tegen Helmond Sport de counters moet bestrijden, is Rowan Besselink. De kersverse Superboer heeft sinds zijn komst de positie rechts centraal achterin goed ingevuld. “Hij maakt een hele sterke indruk”, aldus Vreman. “Deze lijn moet hij voortzetten.” De Brabander voelt zich op zijn gemak in de Achterhoek. “Het is een hele leuke groep en ik ben goed ontvangen”, geeft de van NAC Breda overgekomen verdediger aan, die gelijk het vertrouwen van Vreman kreeg. “Dat is fijn als jonge gast, je hebt dan vertrouwen nodig. Dus dat is een goed gevoel.”

Doelstelling
Interim-technisch manager Berry Powel gaf aan dat directe promotie in zijn ogen de doelstelling is. Trainer Vreman bleef eerder nog weg van doelstellingen. Vanuit de selectie komt het geluid over de directe promotieplekken ook steeds meer naar buiten. “Ik denk dat het een reële doelstelling is”, schetst Besselink. “Het is nog vroeg, maar we zitten er lekker in, dus als we deze lijn doortrekken, heb ik er alle vertrouwen in.”Denkt Vreman ook dat De Graafschap mee kan en misschien wel moet doen voor de bovenste plekken? “We staan er nu, dus dan doe je er op dit moment aan mee, en dan gaan we kijken hoelang we dat volhouden.”

Geen wijzigingen
Ondanks sterke invalbeurten van Mimoun Mahi, Philip Brittijn en Ralf Seuntjens in de laatste wedstrijden, is Vreman niet van plan om wijzigingen door te voeren in de basis. Brittijn, de laatste seizoenen een vaste waarde bij de Superboeren, moet voorlopig belangrijk zijn vanaf de bank. “We kunnen hem nu nog binnen de lijnen brengen, en dat maakt een verschil in de eindfase van de wedstrijd. Dat doet ‘ie goed.”

Opstelling De Graafschap: Smits; Fortes, Besselink, Hillen, Schoppema; Warmerdam, Van Gilst, Najah; Van der Heide, Van de Haar, El Kadiri.

Lees ook

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.

Wiersse20.jpg

Zuivelfabriek De Wiersse bij Vorden voorgedragen als monument

De voormalige zuivelfabriek op landgoed De Wiersse in Vorden is door het college van burgemeester en wethouders van Bronckhorst voorgedragen als gemeentelijk monument. Het gaat om het fabriekspand aan de Zuivelweg, de bijbehorende paardenschuur en de karakteristieke schoorsteen.