Ulft, Netherlands

Joris Nieuwenhuis na lange herstelperiode weer aan de start van NK Veldrijden

Foto: Joris Nieuwenhuis
Joris Nieuwenhuis staat zondag aan de start van het Nederlands Kampioenschap Veldrijden in Oisterwijk. Dit weekend wil de Zelhemmer een moeilijke periode van ziekte en herstel achter zich laten en laten zien wat hij in zijn mars heeft.
Tim Rondeel | Viggo Zweverink | 10 januari 2025 14:19 | Aangepast op 10 januari 2025 14:19
“Het gaat momenteel eigenlijk wel goed, helemaal vergeleken met een paar maanden geleden. Het is allemaal een beetje relatief, maar ik ben erg blij dat ik weer uitzicht op wedstrijden heb,” zegt de Nederlands kampioen. “Het begon eigenlijk vanaf het moment dat ik gordelroos kreeg. Op dat moment hadden we nog niet helemaal door wat voor invloed het zou hebben op het seizoen en mijn lichaam.”

Ook nadat Nieuwenhuis zich beter begon te voelen, was zijn lichaam nog niet de oude. “Vanaf het moment dat ik weer wilde beginnen, merkten wij dat het eigenlijk niet ging. Het heeft veel meer impact gehad op mijn lichaam dan wij doorhadden,” zegt Nieuwenhuis. De Zelhemmer moest hierdoor opnieuw een stapje terugdoen. Na langzaam te herstellen, is Nieuwenhuis nu op het punt gekomen dat hij weer kan trainen en wedstrijden kan rijden.

Gezondheid
Het feit dat Nieuwenhuis er drie maanden uit lag, vond hij erg moeilijk, maar de klap op zijn gezondheid deed hem het meeste. “Dat kende ik gewoon niet van mijzelf. Ik heb wel eerder blessures gehad, maar daarbij had ik altijd een protocol dat ik kon volgen,” zegt de veldrijder. “Dat protocol had ik nu helemaal niet. Het was allemaal onbekend en nieuw.”

Wereldniveau
Nieuwenhuis vroeg zich in zijn herstelperiode af of hij ooit nog op wereldniveau kon komen. “Maar vanaf het moment dat ik de knop omdraaide, begon het langzaam weer beter te gaan. Ik kijk vooral heel erg naar de wedstrijd uit; ik heb relatief weinig verwachtingen van mijn prestatie,” zegt de Nederlands kampioen. “Alles wat ik goed kan doen, probeer ik goed te doen.”

Nieuw team
Nieuwenhuis komt komend weekend uit voor Ridley Racing Team. “Ik wil mijn team ook laten zien dat vorig seizoen geen eendagsvlieg was”, zegt Nieuwenhuis. “Ondanks dat het een nieuw team is voelt alles heel vertrouwd. Ook omdat er nog geen vaste structuur is wordt je erg vrij gelaten.”

Geen Nederlandse driekleur om de schouders
Het NK in het Brabantse Oisterwijk mag de huidige Nederlands kampioen niet rijden in de kampioenstrui. Nieuwenhuis pakte vorig jaar de nationale titel, en dat leverde hem tijdelijk een nieuw tenue op. Hoe trots de Achterhoeker ook is op de trui, zondag mag hij hem niet dragen. “Dan moet ik nog maar een keer Nederlands kampioen worden; daar heb ik nog tijd genoeg voor,” besluit de Zelhemmer.

Deze productie is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Meest gelezen

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Redactie REGIO8 | 6 nov 2025 15:02

Wat kan NS doen tegen de krakers bij station Doetinchem?

Hidde Vinkenvleugel | 5 nov 2025 14:27

Lees ook

Burgemeester Fellinger wil rectificatie: ‘De training is niet spiritueel’

Voorafgaand aan de raadsvergadering van de gemeente Montferland donderdagavond voelde burgemeester A...

Met fietsmarathon wil Slingeland Ziekenhuis geld ophalen voor beweegborden

Wie deze week op donderdag of vrijdag bij het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem binnenkomt, ziet b...

‘Normaal hoort op de erfgoedlijst’: anhangers willen band blijvend eren

Al vijftig jaar rockt Normaal in het Achterhoekse dialect. Ter ere van dat jubileum brengt schrijver...

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Een automobilist is donderdag rond 13.15 uur van de weg geraakt op de Oude IJsselweg in Etten. De au...

De Belevenis klaar voor eerste editie in Gendringen: ‘Het is een ontdekkingsreis’

Na een jaar van afwezigheid is lichtfestijn De Belevenis van het Noaberschap terug. Dit jaar niet op...

Fractievoorzitters Montferland volgen spirituele training op verzoek burgemeester

De Montferlandse burgemeester Anne-Marie Fellinger is niet te spreken over het functioneren van de g...