gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hilderink met pijn in zijn hart naar Spaanse club CD Manchego

988564c02bcfe31909a2826ac15f14b3.jpg

Van een van de jongste debutanten ooit bij De Graafschap naar een vierdedivisieclub in Spanje. De twintigjarige verdediger Milan Hilderink uit Steenderen hoopt zijn loopbaan een nieuwe impuls te geven met zijn overstap naar CD Manchego, maar het gemis van een doorbraak in Doetinchem blijft voelbaar.

Jasper Hazelaar |
Onder Mike Snoei debuteerde Hilderink in 2019 als zestienjarige in het betaald voetbal, in het met 3-0 gewonnen thuisduel met FC Volendam. De Rotterdamse trainer was lovend over de verdediger, maar de jaren daarna lukte het Hilderink niet een vaste waarde te worden op De Vijverberg. Na een seizoen op huurbasis bij TOP Oss, waar hij 25 keer in actie kwam, werd zijn contract in Doetinchem deze zomer niet verlengd. “Ik had wel gehoopt op meer vertrouwen en een nieuwe kans, want De Graafschap zit in mijn hart”, zegt Hilderink. “Maar ja, je moet wel doorgaan en gaan voor de kansen die op je pad komen. Ik denk dat dit dan iets moois is, een avontuur in het buitenland.”

CD Manchego biedt die nieuwe kans. De club promoveerde afgelopen seizoen naar het vierde niveau van Spanje, de Segunda Federación, en overtuigde Hilderink van hun ambities. “Er waren ook wat clubs uit de Keuken Kampioen Divisie geïnteresseerd, maar dat werd niet echt concreet”, zegt Hilderink. Die voor twee jaar heeft getekend. “Op mijn leeftijd vind ik dit avontuur ook mooi om mijzelf als mens te ontwikkelen, én als profvoetballer. En na die twee jaar kunnen we kijken wat er gebeurt, misschien gaan er wel deuren in Spanje open.”

Bewijzen in Doetinchem
Hilderink betrekt in Spanje een appartement op ongeveer twee uur rijden van Madrid, in het binnenland. Hoewel het avontuur trekt en de verdediger veel zin heeft in zijn tijd in het Mediterraanse land, blijft het uitblijven van een doorbraak in Doetinchem wel vreten. “Wie weet dat ze bij De Graafschap ook wel met een schuin oog meekijken naar Manchego”, zegt de Steenderense verdediger. “Ik sta er altijd voor open om me daar weer te bewijzen, want het blijft jammer hoe het is gegaan.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.

WhatsApp Image 2026-04-25 at 17.11.45.jpeg

Getuigenoproep na fataal ongeluk A12 bij Beek

De politie is op zoek naar getuigen van het dodelijke ongeval op de A12 van afgelopen zaterdag, waarbij een 66-jarige man uit Doornspijk om het leven kwam.