gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hengelose motorsportteam pakt leiding in wegracekampioenschap

ec3eab3cf011adf78c7b9e85dc83aae3.jpg

Het motorsportteam Performance Racing Achterhoek heeft in het Tsjechische Hořice de leiding gepakt in het wegracekampioenschap. De Noord-Ierse coureur Adam McLean, die zich dit jaar aansloot bij het raceteam uit Hengelo, pakte de leiding in het kampioenschap door het uitvallen van rivaal Marek Cerveny.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Wij wisten dat hij een snelle coureur was omdat wij zijn uitslagen gezien hadden van de wegraces in Ierland, maar we hadden niet gelijk gedacht om mee te doen voor het kampioenschap", laat teambaas Arno Wassink weten. Dat McLean koploper is zonder mee te hebben gedaan met de races op de Varsselring in Hengelo is volgens Wassink extra speciaal: "Doordat hij heel constant is en de concurrentie een beetje technische pech heeft gehad staat hij nu bovenaan."

Het Achterhoekse raceteam kan zaterdag 14 september met McLean in het Duitse Frohburg het kampioenschap winnen, dit gebeurde voor het laatst in 2017. Destijds was de in 2023 overleden coureur Joey den Besten de grote man voor het team. "Frohburg is geen hele moeilijke baan en dus makkelijk om te leren, ik denk dat het goed bij zijn rijstijl past", zegt Wassink. Nederlander Ilja Caljouw, de teamgenoot van McLean, ligt met een 3e positie vlak achter hem in het kampioenschap.

Stokje overnemen
Oud-coureur en oprichter van het team Tonny Wassink geeft het stokje steeds meer over aan zijn zoon Arno. "Het gaat steeds beter, we blijven het wel samen doen natuurlijk. Maar op race weekenden zelf regel ik alles rond het racen", laat de jonge teambaas weten. Het winnen van het kampioenschap zou voor vader en zoon de kroon zijn op een mooi raceseizoen. "Hopelijk kunnen we dit goeie volhouden in Frohburg."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Lees ook

BerlinerPlatzbouwwerkzaamheden_Drohne-0019.jpg

Parkeren in Bocholt weer iets eenvoudiger, maar Berlinerplatz blijft knelpunt

Na een langdurige en kostbare renovatie is de parkeergarage onder het Europaplatz in het centrum van Bocholt opnieuw geopend. Sinds vrijdag 24 april kunnen bezoekers er weer terecht. Vooral voor Nederlandse shoppers, die de stad regelmatig bezoeken, zorgt dat voor enige verlichting van de parkeerdruk.

vangst365kilo-2.jpg

Vondst 365 kilo cocaïne in Rotterdamse haven leidt naar Lochem

De vondst van 365 kilo cocaïne in de Rotterdamse haven heeft deze week geleid tot vier aanhoudingen in Lochem. De drugs zaten verstopt in een container met verhuisspullen uit Curaçao, die bestemd waren voor een adres in de Achterhoek.

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.