Ulft, Netherlands

Groot feest voor Orion, volleyballers grijpen de beker

Foto: REGIO8
De volleyballers van Active Living Orion hebben voor het eerst sinds 2019 een hoofdprijs gepakt. In een sfeervolle Maaspoort in Den Bosch waren de Doetinchemmers maandag een maatje te groot voor tegenstander Numidia/VC Limax uit Maasbracht, het werd 3-0 in sets.
Jasper Hazelaar | 1 april 2024 18:27 | Aangepast op 1 april 2024 18:27
De ploegen ontliepen elkaar in het begin weinig. Limax nam met 10-12 in de eerste set een voorsprong van twee punten, maar Orion knokte zich mede door een goed blok snel terug en nam met 14-13 de leiding. Tot grote onvrede van de altijd gedreven trainer Dirk Sparidans, die een aanvallende fout zag, kwam Limax weer op een 14-15 voorsprong. Het bleef stuivertje wisselen, tot Orion op 20-18 het initiatief pakte. De Doetinchemmers drukten door en grepen met 25-19 de eerste set.

Orion startte het tweede bedrijf zoals het de eerste set afsloot. Door een sterk blok werd direct het initiatief overgenomen en dat gaven de Doetinchemmers niet meer uit handen. De Achterhoekse ploeg hield de Limburgers constant op een achterstand van minstens twee punten en liep uiteindelijk uit naar een ruime 25-20 winst.

Oranjefeest
Het oranjegezinde gedeelte van de Maaspoort maakte zich al voorzichtig op voor een feestje. De Orion-volleyballers in de hal gaven het Achterhoekse publiek daar ook alle reden voor, hoewel Limax in de beslissende set wel dichter in de buurt bleef. Het werd uiteindelijk 25-18, waardoor de Doetinchemmers de beker mee naar de Achterhoek nemen.

Historische bekerwinst
Voor Orion is het de eerste hoofdprijs die wordt gewonnen sinds 2019, toen grepen de Doetinchemmers zowel de landstitel als de Supercup. De laatste beker die Orion pakte, was in 2017. Het is in de hele historie de vierde bekerzege voor de Doetinchemse volleyballers. Orion is dit jaar ook nog in de race voor de landstitel.

Lees ook

Motorrijder scheurt met 189 km/u (!) over tachtigweg in Doetinchem

Een 28-jarige motorrijder is zijn rijbewijs kwijt nadat hij op dinsdag 22 april met een snelheid van...

Doetinchemse burgemeester wil start Tour de France naar de grensstreek halen

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem wil samen met de Duitse collega’s in de grensregio de Tour ...

Dit was Koningsdag 2025: ‘Achterhoek, vriendschap, samenbinden en Duitse regio’

Koning Willem Alexander en de ontvangende burgemeester Mark Boumans spraken er aan het begin en aan ...

Eerste oranjefans staan in de vroege ochtend al aan de route van Koningsdag Doetinchem

De zon is nog amper op maar de allereerste oranjefans melden zich al langs de route van Koningsdag i...

De Graafschap speelt tóch in het oranje-wit op de (kleine) Vijverberg

De Graafschap in het oranje-witte Koningsdagshirt en niet in het blauw-wit op eigen Vijverberg? Voo...

ORANJEKOORTS | Doetinchem nu écht klaar voor Koningsdag #8

De Oranjekoorts stijgt in de Achterhoek! Ter voorbereiding op Koningsdag in Doetinchem komt REGIO8 m...