Ulft, Netherlands

Groot feest voor Orion, volleyballers grijpen de beker

Foto: REGIO8
De volleyballers van Active Living Orion hebben voor het eerst sinds 2019 een hoofdprijs gepakt. In een sfeervolle Maaspoort in Den Bosch waren de Doetinchemmers maandag een maatje te groot voor tegenstander Numidia/VC Limax uit Maasbracht, het werd 3-0 in sets.
Jasper Hazelaar | 1 april 2024 18:27 | Aangepast op 1 april 2024 18:27
De ploegen ontliepen elkaar in het begin weinig. Limax nam met 10-12 in de eerste set een voorsprong van twee punten, maar Orion knokte zich mede door een goed blok snel terug en nam met 14-13 de leiding. Tot grote onvrede van de altijd gedreven trainer Dirk Sparidans, die een aanvallende fout zag, kwam Limax weer op een 14-15 voorsprong. Het bleef stuivertje wisselen, tot Orion op 20-18 het initiatief pakte. De Doetinchemmers drukten door en grepen met 25-19 de eerste set.

Orion startte het tweede bedrijf zoals het de eerste set afsloot. Door een sterk blok werd direct het initiatief overgenomen en dat gaven de Doetinchemmers niet meer uit handen. De Achterhoekse ploeg hield de Limburgers constant op een achterstand van minstens twee punten en liep uiteindelijk uit naar een ruime 25-20 winst.

Oranjefeest
Het oranjegezinde gedeelte van de Maaspoort maakte zich al voorzichtig op voor een feestje. De Orion-volleyballers in de hal gaven het Achterhoekse publiek daar ook alle reden voor, hoewel Limax in de beslissende set wel dichter in de buurt bleef. Het werd uiteindelijk 25-18, waardoor de Doetinchemmers de beker mee naar de Achterhoek nemen.

Historische bekerwinst
Voor Orion is het de eerste hoofdprijs die wordt gewonnen sinds 2019, toen grepen de Doetinchemmers zowel de landstitel als de Supercup. De laatste beker die Orion pakte, was in 2017. Het is in de hele historie de vierde bekerzege voor de Doetinchemse volleyballers. Orion is dit jaar ook nog in de race voor de landstitel.

Lees ook

Kinderen doen mee met de profs bij Living Statues in Doetinchem

Het centrum van Doetinchem was zaterdag en zondag volgepakt met straattheater op topniveau vanwege h...

Aanpak van binnenstad Doetinchem begint met 'kijkoperatie' Hamburgerstraat

De binnenstad van Doetinchem gaat de komende tijd flink op de schop. De gemeente werkt aan de uitvoe...

Verwarde man in Doetinchem van straat gehaald door politie

Hulpdiensten hebben zaterdagavond een verwarde man op de Bilderdijkstraat benaderd en uiteindelijk o...

Doetinchem blijft worstelen met daklozenprobleem: 'De groei lijkt aanzienlijk'

Zoals de laatste tijd vaker het geval was in de gemeenteraad van Doetinchem, ging het ook donderdaga...

Van kattencafé tot Pokémon-winkel: Nog vijftien kanshebbers op gratis winkel in Doetinchem

Van een schminkwinkel tot aan een gespecialiseerde Pokémon-winkel: de kanshebbende winkelideeën voor...

Vergeten pannetje zorgt voor grote hoeveelheid rook in woning in Doetinchem

Een vergeten pannetje op het vuur heeft woensdagmiddag voor flinke rookontwikkeling gezorgd in een w...