gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groeibriljant Önal lijkt De Graafschap te verlaten voor NEC

52da56aed9d68e93fd67bb3916c633a5.jpg

Vleugelaanvaller Basar Önal lijkt De Graafschap deze zomer te verlaten voor NEC. De Doetinchemse voetbalclub heeft volgens onbevestigde bronnen een akkoord bereikt over de overgang van de negentienjarige Doetinchemmer, die afgelopen seizoen clubtopscorer was.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
De Graafschap ontvangt naar verluidt een bedrag van ongeveer een miljoen euro voor de vleugelaanvaller. Dit is exclusief bonussen en een doorverkooppercentage. Als hij de medische keuring doorstaat, wordt Önal bij NEC herenigd met plaatsgenoot Rogier Meijer, die eerder als trainer in de jeugdopleiding van de Achterhoekse voetbalclub actief was. Voor hoeveel jaar de geboren Doetinchemse aanvaller tekent in Nijmegen is niet bekend.

Met de transfer heeft Önal zijn gewenste stap te pakken. Het afgelopen seizoen liet hij als clubtopscorer zien toe te zijn aan een stap hogerop. In de winterse transferperiode hengelden Turkse topclubs, waaronder Besiktas, al naar zijn diensten. De vleugelaanvaller maakte in 2022 zijn debuut voor De Graafschap en is uitgegroeid tot sterkhouder. Hij had nog een contract voor één jaar in Doetinchem.

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.

Schermafbeelding 2026-03-09 155206.png

Doetinchem stuurt ‘te klein’ T-shirt naar Tweede Kamer: 'S is een maatje te klein'

Leden van de Tweede Kamer hebben maandag een bijzonder pakketje in hun postvak gekregen: een T-shirt uit de Achterhoek, met als afzender de gemeente Doetinchem. Op het shirt staat ‘Doetinchem’ gedrukt, maar de naam past er net niet op. Geen drukfout, maar een symbolische boodschap richting Den Haag.

WhatsApp Image 2026-03-09 at 14.49.35.jpeg

Werkzaamheden zorgen voor omleidingen en verkeersdrukte in Bronckhorst

Bronckhorst verwacht verkeersdrukte in de gemeente door werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Ook wordt er groot onderhoud uitgevoerd aan de provinciale weg tussen Hummelo en Zutphen. In de periode van 20 april 2026 tot juli 2026 wordt de weg in fases afgesloten voor doorgaand verkeer tussen Hummelo en Zutphen. Achterhoekers kunnen in deze periode enige vertraging ondervinden door de werkzaamheden.

Vernielingen1.jpg

Besmeurd, vernield en gejat, verkiezingsborden in hele Achterhoek zijn slachtoffer

Hondenpoep op een verkiezingsbord, posters doormidden gesneden en borden in de bosjes. In meerdere gemeenten in de Achterhoek worden campagneborden vernield of gestolen. Op sociale media vragen veel partijen aandacht voor dit probleem, in een aantal gevallen lijkt het namelijk om echt gerichte acties te gaan.