Ulft, Netherlands

Deel Spinnekop blijft leeg bij seizoenstart van De Graafschap

Een gedeelte van de Spinnekop-tribune van De Graafschap moet tijdens de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen leeg blijven. De club accepteert een strafvoorstel dat de club kreeg vanwege het afsteken van vuurwerk en gooien van voorwerpen in het bekerduel met Ajax.
Jasper Hazelaar | 12 juni 2023 16:47 | Aangepast op 12 juni 2023 16:47
Het gaat om de al uitverkochte vakken 15 en 16, waar de fanatieke supporters van de Doetinchemse voetbalclub staan. “We hadden ook nog een voorwaardelijke straf openstaan, naar aanleiding van het thuisduel met NAC Breda van afgelopen seizoen”, legt Michael Ogubai, de nieuwe directeur algemene zaken uit. “De nu voorgelegde straf is lager dan de straf die geëist zal worden tijdens een arbitragezaak. De aanklager ziet daarnaast af van verdere vervolging als we deze schikking accepteren.”

De Graafschap verloor op 2 maart met 0-3 van Ajax in de kwartfinale van de beker. Wie de tegenstander wordt tijdens de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen is nog niet bekend, wel moeten de twee genoemde vakken dus leeg blijven. “Wel vinden we het jammer dat er collectief gestraft blijft worden”, aldus Ogubai. “Er worden nu mensen de dupe van handelingen door andere personen, waar zij zelf niets aan kunnen doen.”

Foto: REGIO8 (archief)

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

De Graafschap mist steun in uitvak tegen Jong AZ door opgelegde straf

De Graafschap reist aanstaande maandag zonder de steun van eigen publiek naar Wijdewormer voor de ui...

Doetinchemse loopt marathon van Berlijn uit liefde voor zieke vader

De Doetinchemse Suzanne Jansen is in het buitengebied van Zelhem hard aan het trainen. Ze gaat namel...

De Graafschap knokt voor zege maar blijft steken op gelijkspel in Doetinchem

De Graafschap heeft met 1-1 gelijk gespeeld tegen Willem II; een ploeg die aan het begin van het sei...

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

De Zwarte Cross herbeleven? Dat kan, want het Achterhoekse festival neemt een verrassende wending en...

Na teleurstellende seizoenstart hoopt De Graafschap op ommekeer tegen Willem II

De Graafschap kent een uiterst pijnlijke seizoenstart: voor de derde keer op rij werd er verloren. V...

Laborijn start nieuwbouw in Doetinchem: 'Kerstborrel volgend jaar in nieuw pand'

Een nieuw hoofdstuk breekt aan voor het Doetinchemse werk- en ontwikkelbedrijf Laborijn. Het oude pa...