Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wint oefenduel tegen Roda JC

b117092cbdb17c8013681ce622cb3994.jpg

De Graafschap heeft het besloten oefenduel tegen Roda JC in Delden met 1-0 gewonnen. Camiel Neghli tekende tien minuten na rust voor de enige treffer van de wedstrijd.

Dean van het Laar |
De ploeg van trainer Adrie Poldervaart had het in de eerste vijfentwintig minuten lastig tegen de competitiegenoot en mocht van geluk spreken dat het in de openingsfase niet tegen een achterstand aankeek. Een schot van Xian Emmers werd door keeper Hidde Jurjus uit de bovenhoek getikt en een vrije trap van Bryan Limbombe spatte uiteen op de paal. Na een aantal omzettingen kreeg De Graafschap iets meer grip op het spel van Roda en wist het zonder tegengoals de rust te halen. Daarin werd de tegenvallende Hicham Acheffay vervangen door Basar Önal, die vanaf de eerste seconde in de tweede helft voor dreiging zorgde. De ploeg wist het duel steeds meer naar zijn hand te zetten en dat werd na 52 minuten bekroond met de enige goal van de wedstrijd. Camiel Neghli werd na een splijtende steekpass een-op-een gezet met keeper Rody de Boer van Roda JC. De middenvelder bleef koel, omspeelde de keeper en wist de score zo open te breken.

Weinig weggegeven
In het restant van de wedstrijd had De Graafschap zijn zaakjes op orde en gaf het niet veel weg aan Roda JC. Rio Hillen en Danzell Gravenberch kregen nog goede mogelijkheden om de score te verdubbelen, maar hun pogingen verdwenen niet over de doellijn. Zo bleef het bij 1-0 voor De Superboeren. Ondanks de overwinning is Poldervaart niet helemaal tevreden, vooral het eerste halfuur zorgde voor ergernis bij de trainer. "Het eerste halfuur was echt schandalig. Het ontbrak bij ons aan hetgeen waar we continu op hameren, namelijk de intensiteit. Dat mag ons niet nog een keer overkomen. Als je naar de gehele voorbereiding kijkt ben ik wel tevreden met de progressie die we hebben geboekt, er zit nog veel rek in deze ploeg."

De Graafschap speelt maandag het laatste oefenduel van de voorbereidingscampagne. Dan is het Griekse Atromitos FC de tegenstander. Daarna staat de start van de competitie voor de deur. Op zondag zeven augustus is PEC Zwolle om 12.15 uur de tegenstander.

Foto: De Graafschap Media

Lees ook

DidamBrand1.png

Bankstel tegen gevel speelde rol bij verwoestende brand Begoniastraat Didam

Woningbouwcorporatie Plavei heeft meer duidelijkheid over de brand op 13 mei 2025 waarbij een heel huizenblok verwoest werd. Na ongeveer negen maanden is het onderzoek van de VNOG (Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland) gepresenteerd. Het antwoord is niet zo bevredigend als misschien wel verwacht.

lochem gemeentehuis0.jpg

Bedrijfsleven waarschuwt Lochem: ‘Zonder ruimte en stroom vertrekken bedrijven’

De Industriële Kring Lochem (IKL) ziet het gebrek aan bedrijfsruimte en de overbelasting van het elektriciteitsnet als een groeiend probleem voor het lokale bedrijfsleven. Tijdens een verkiezingsdebat met gemeenteraadsfracties waarschuwde voorzitter Nico Groen dat bedrijven de gemeente verlaten als er niet op tijd structurele oplossingen komen.

timpke.jpg

Huidige raad mag vragen stellen, nieuwe raad beslist over zwembadenkwestie in Berkelland

Een nieuw overdekt zwembad? Renovatie van de twee bestaande overdekte zwembaden? In stand houden van de kleine baden in de kernen? De politiek in Berkelland mag er dinsdagavond vragen over stellen tijdens een zogenaamde beeldvormende vergadering, maar het eindoordeel is aan de nieuwe raad, dus ná de verkiezingen op 18 maart.

03 Trein0.png

Voorstanders treinverbinding naar Münster stuiten op dood spoor

Een treinverbinding naar Münster, vanuit Winterswijk en Bocholt. Voorstanders aan beide zijden van de grens pleiten er voor, maar stuiten vooralsnog op een dood spoor. De lijst van obstakels en bezwaren wint het nog altijd van het voordeel van het heropenen van een oude spoorlijn.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 20.36.27.jpeg

Auto belandt op dak na eenzijdig ongeval N18 Varsseveld

Een auto is maandagavond bij een eenzijdig ongeval op de N18 bij Varsseveld op het dak terechtgekomen. De afslag naar de A18 is enige tijd afgesloten geweest. Niemand raakte gewond.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 19.34.23.jpeg

Bestuurder meegenomen voor blaastest na ongeval op N18 bij Eibergen

De N18 is maandagavond tijdelijk deels afgesloten geweest na een aanrijding ter hoogte van Eibergen. De veroorzaker van het ongeval is meegenomen naar het politiebureau voor een ademanalyse.