gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil in Oss geloof in play-offs verder laten groeien

e3f3f487e43737acbf80212a5bdb815d.jpg

De Graafschap wil vrijdagavond op bezoek bij de nummer zeventien van de competitie, TOP Oss, in de race blijven voor een play-off ticket. In Noord-Brabant hopen de Superboeren de lijn van de overtuigende thuisoverwinning tegen Heracles Almelo door te trekken.

Tim Rondeel |
"Ik denk dat het wel een heel goed signaal is geweest naar iedereen, dat er wel potentie in deze ploeg zit", aldus assistent-trainer Richard Roelofsen. "We hebben ons weer in leven gehouden, wat we al een paar weken zeggen, en dat moeten we blijven doen tot het einde van het seizoen." Verdediger Jeffry Fortes verwacht vrijdagavond een lastig duel met TOP: "Je hebt daar te maken met kunstgras en het is een hele stugge ploeg. Maar ik kijk naar onze eigen ploeg en wij weten dat we gewoon gefocust moeten zijn. We hebben heel wat op de mat gelegd en mensen verwachten nu dat we die lijn doortrekken. En wij zelf ook, we zijn zeer kritisch naar elkaar, maar dat komt ook omdat we weten wat we kunnen."

De maand april staat traditiegetrouw in het teken van aflopende contracten bij betaald voetbalclubs, zo ook bij De Graafschap. Toch merkt Roelofsen niet dat zijn selectie er veel mee bezig is. "Het helpt wel natuurlijk dat je aan een hele goede serie bezig bent", schetst Roelofsen. "Stel dat je nu nergens meer om speelt dan gaat dat dubbel en dwars werken, dan zijn mensen al weer bezig met volgend jaar." Het geloof in het behalen van de play-offs is dan ook alleen maar gegroeid volgens de trainer: "Dat is wel wat je de laatste weken merkt. Dat het in de groep begint te leven en dat we dit seizoen gewoon nog kunnen redden."

Contractverlenging Fortes?
Een van de spelers die over een aflopend contract beschikt bij De Graafschap is vice-aanvoerder Fortes. De club heeft de 33-jarige verdediger een aanbieding gedaan, maar er is nog geen overeenkomst. "Het zijn details, soms kom je dan bij elkaar en soms lukt het dan niet", aldus de international van Kaapverdië. "In mijn geval is het gewoon afwachten, ik hou mij bezig met het voetballen en ik wil de play-offs halen dus ik focus me daar op."

Zelfde elf
Trainer Roelofsen lijkt te kiezen voor dezelfde basisopstelling als tegen Heracles, wat betekent dat Siem de Jong weer op de bank begint. "Op de bekende blessures na, dus Sam en Joel (Bisselink en Valencia red.) is alles fit, dus dat gaat ook weer de goede kant op. We verwachten gewoon een leuke, mooie wedstrijd met een mooi resultaat."

Opstelling De Graafschap: Jurjus; Fortes, Schenk, Hillen, Büttner; Brittijn, Neghli, Kaak; Korte, Haen, Önal.

Foto: REGIO8

Lees ook

GBD_Hidde0.png

Historische winst voor GemeenteBelangen Doetinchem en Forum voor Democratie: 'Hadden we niet verwacht'

GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Doetinchem. De lokale partij verdubbelt het aantal zetels van drie naar zes en schrijft daarmee geschiedenis als eerste lokale partij die de grootste wordt in de gemeente. Ook GroenLinks-PvdA behaalde zes zetels, maar kreeg 441 stemmen minder en eindigt daardoor als tweede. Forum voor Democratie groeide opvallend van één naar vier zetels.

MerelJohan.jpg

CDA blijft de grootste in Montferland, PVV grote winnaar

Het CDA blijft met zes zetels de grootste partij in Montferland, maar de echte winnaar van de verkiezingsavond is de PVV. De partij komt met drie zetels nieuw de raad binnen en zet daarmee de verhoudingen op scherp. Tegelijkertijd krijgt Lijst Groot Montferland een zware klap: van vijf zetels blijft er nog maar één over. De uitslag maakt één ding duidelijk: een stabiele coalitie vormen wordt een flinke uitdaging.

RiaEnGerrit.jpg

Dorp en Platteland Beweging grote winnaar Oude IJsselstreek, Lokaal Belang blijft grootste

Lokaal Belang blijft in Oude IJsselstreek de grootste partij, ondanks dat ze maar liefst drie zetels in leveren. Het politieke landschap in de gemeente is met negen partijen wel weer meer versplinterd. Grote winnaar is de Dorp en Platteland Beweging. Onder leiding van lijsttrekker Gerrit Vossers wonnen ze twee zetels.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

CDA weer de grootste in Berkelland, Samen voor Berkelland wint ruim

Het CDA is wederom de grootste van Berkelland. De partij van lijsttrekkers Biense Klein Braskamp gaat van 6 zetels nu, naar 8 zetels in de nieuwe raad. Samen voor Berkelland, dat voor het eerst deelnam aan de verkiezingen maakt zijn entree met vijf zetels.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 22.49.43.jpeg

Gemeentebelangen grote winnaar in Bronckhorst: partij groeit naar tien zetels

Gemeentebelangen Bronckhorst is de grote winnaar van de verkiezingen in de gemeente en komt uit op tien zetels. Tegelijkertijd levert het CDA in en zakt de partij van zes naar vier zetels. Daarmee zijn de verhoudingen in Bronckhorst flink verschoven. GBB is weliswaar veruit de grootste partij, maar heeft voor een meerderheid nog altijd partners nodig. Door de versplintering in de raad en de komst van twee nieuwkomers lijkt de coalitievorming daardoor minder vanzelfsprekend dan voorheen.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.