gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap weer met beide benen op de grond

7c9558ac9151730c89372b1707672d11.jpg

Waar sommige mensen bij De Graafschap in de afgelopen weken al vol ambitie durfden te praten over een rechtstreekse promotie naar de eredivisie, heeft Helmond Sport de Superboeren weer met beide benen op de grond gezet. Op De Vijverberg wisten de Brabanders met 2-3 te winnen. Daarmee heeft Helmond Sport de koppositie weer terugveroverd.

Tim Rondeel | Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De eerste helft was een schril contrast met de wedstrijd van vorige week tegen FC Eindhoven. In die wedstrijd wisten de spelers van De Graafschap elkaar nog vaak goed te vinden. Tegen Helmond Sport was dat veel minder het geval. Bovendien was deze Brabantse verdedigingslinie, in tegenstelling tot die van de Eindhovenaren, maar moeilijk te slechten.

Dat was niet wederzijds: In de 12e minuut kreeg De Graafschap de bal niet goed weg uit de defensie. Theo Golliard profiteerde daarvan en schoot van dichtbij raak: 0-1.Een kwartier later werd de achterstand zelfs verdubbeld: Een voorzet vanaf de rechterflank werd door Dario Sits hard binnen gekopt. Joshua Smits kon de bal niet voor de lijn keren en dat betekende de 0-2.

Na rust trok De Graafschap het initiatief meer naar zich toe. Invallers Ralf Seuntjens, Philip Brittijn en Mimoun Mahi brachten wat nieuwe energie in de ploeg. Halverwege de tweede helft werd er eindelijk een gat in de Helmondse verdediging geforceerd middels een samenwerking tussen Ralf Seuntjens en Ibrahim El Kadiri. Die laatstgenoemde rondde af met zijn specialiteit: een rechtsbenig schot met een fraaie curve in de verre hoek.

Een kwartier later liep Helmond Sport echter weer uit naar 1-3. Een corner vanaf de rechterzijde werd door Jonas Scholz vanaf de rand van het strafschopgebied hard binnen geschoten.

Hoewel de Superboeren daarna druk bleven zetten, viel de tweede aansluitingstreffer pas in de blessuretijd. Yannick Eduardo liep goed door toen een Helmondse verdediger blind probeerde uit te verdedigen. De bal caramboleerde via het scheenbeen van de Doetinchemse invaller langs de uitgekomen doelman Wouter van der Steen. Die 2-3 kwam echter te laat. In de resterende minuten kon De Graafschap geen potten meer breken.

Met dat resultaat nam Helmond Sport niet alleen de 3 punten mee terug naar Brabant, maar ook de eerste plaats in de Keuken Kampioen Divisie. De Graafschap zakt door het verlies terug naar plek vier.

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.

A12.png

Rijkswaterstaat waarschuwt voor vertraging op A12: 'Forse hinder op donderdag'

Rijkswaterstaat verwacht op donderdagochtend wél forse verkeershinder wegens de afsluitingen van de IJsselbrug. Wie woensdagochtend vanaf Duiven de brug in de A12 over ging, merkte dat alle rijbanen gewoon open waren, ondanks waarschuwingen van Rijkswaterstaat. Op woensdagavond verandert de verkeerssituatie echter, waardoor er vanaf donderdag nog maar twee rijbanen open zijn.

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 10.52.44.jpeg

Auto volledig uitgebrand onder viaduct in Doetinchem

Een auto is dinsdagavond volledig uitgebrand onder een viaduct in Doetinchem. De oorzaak van de brand is nog onbekend.