gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap weer met beide benen op de grond

7c9558ac9151730c89372b1707672d11.jpg

Waar sommige mensen bij De Graafschap in de afgelopen weken al vol ambitie durfden te praten over een rechtstreekse promotie naar de eredivisie, heeft Helmond Sport de Superboeren weer met beide benen op de grond gezet. Op De Vijverberg wisten de Brabanders met 2-3 te winnen. Daarmee heeft Helmond Sport de koppositie weer terugveroverd.

Tim Rondeel | Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De eerste helft was een schril contrast met de wedstrijd van vorige week tegen FC Eindhoven. In die wedstrijd wisten de spelers van De Graafschap elkaar nog vaak goed te vinden. Tegen Helmond Sport was dat veel minder het geval. Bovendien was deze Brabantse verdedigingslinie, in tegenstelling tot die van de Eindhovenaren, maar moeilijk te slechten.

Dat was niet wederzijds: In de 12e minuut kreeg De Graafschap de bal niet goed weg uit de defensie. Theo Golliard profiteerde daarvan en schoot van dichtbij raak: 0-1.Een kwartier later werd de achterstand zelfs verdubbeld: Een voorzet vanaf de rechterflank werd door Dario Sits hard binnen gekopt. Joshua Smits kon de bal niet voor de lijn keren en dat betekende de 0-2.

Na rust trok De Graafschap het initiatief meer naar zich toe. Invallers Ralf Seuntjens, Philip Brittijn en Mimoun Mahi brachten wat nieuwe energie in de ploeg. Halverwege de tweede helft werd er eindelijk een gat in de Helmondse verdediging geforceerd middels een samenwerking tussen Ralf Seuntjens en Ibrahim El Kadiri. Die laatstgenoemde rondde af met zijn specialiteit: een rechtsbenig schot met een fraaie curve in de verre hoek.

Een kwartier later liep Helmond Sport echter weer uit naar 1-3. Een corner vanaf de rechterzijde werd door Jonas Scholz vanaf de rand van het strafschopgebied hard binnen geschoten.

Hoewel de Superboeren daarna druk bleven zetten, viel de tweede aansluitingstreffer pas in de blessuretijd. Yannick Eduardo liep goed door toen een Helmondse verdediger blind probeerde uit te verdedigen. De bal caramboleerde via het scheenbeen van de Doetinchemse invaller langs de uitgekomen doelman Wouter van der Steen. Die 2-3 kwam echter te laat. In de resterende minuten kon De Graafschap geen potten meer breken.

Met dat resultaat nam Helmond Sport niet alleen de 3 punten mee terug naar Brabant, maar ook de eerste plaats in de Keuken Kampioen Divisie. De Graafschap zakt door het verlies terug naar plek vier.

Lees meer over:

Lees ook

magneetvisssen.jpg

Jonge magneetvissers stuiten op munitiekist en mogelijke ontsteker in Doetinchem, EOD ingeschakeld

Bij de fietsbrug over de Oude IJssel in Doetinchem hebben een groep jongeren maandagmiddag een munitiekist en een magazijn uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens het magneetvissen. Ook troffen zij een mogelijk ontstekingsmechanisme voor explosieven aan, waarop de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld.

Kampioenen-1-2-19-april-2026.jpg

Wild Rovers Doetinchem bekroont eerste seizoen met twee teams met dubbel kampioenschap

Rugbyclub Wild Rovers uit Doetinchem heeft clubgeschiedenis geschreven. In het eerste seizoen met twee seniorenteams zijn zowel het eerste als het tweede team kampioen geworden. “Ik sprak aan het begin van het seizoen uit dat we met beide teams kampioen wilden worden, maar dat het echt gelukt is, is waanzinnig”, zegt trainer André Hendriksen.

NKDansgarde0.png

Honderden danseressen strijden om de titel bij NK dansgarde in Ulft

Honderden danseressen en enkele dansers streden afgelopen weekend in sporthal de IJsselweide in Ulft om de nationale titels dansgarde. Wie denkt dat dansgarde iets is dat simpelweg bij carnaval hoort heeft het mis. Er wordt serieus gedanst én gejureerd op hoog niveau mét Ulfts succes.

Schermafbeelding 2026-04-20 093102.png

Een gewonde bij ongeval met twee voertuigen op N315 bij Zelhem

Bij een ongeval met een busje en een auto is zondagmiddag een bestuurder op de Ruurloseweg gewond geraakt. Een bestelbus belandde in de berm, waarna het achteropkomende voertuig deze niet meer kon ontwijken.

112Westendorp.jpeg

Auto met aanhanger belandt in weiland na botsing in Westendorp

Bij een aanrijding tussen twee auto’s is zaterdagavond in Westendorp een gewonde gevallen. Door de botsing eindigde een auto met aanhanger in een weiland.

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.