gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap verslaat FC Den Bosch

936f2743585b04b836deaf97a8ecbb3b.jpg

De Graafschap heeft met minimale cijfers gewonnen van FC Den Bosch. Op De Vijverberg werden de Brabanders met 1-0 verslagen. Het was een broodnodige overwinning, want bij puntverlies hadden de Superboeren naar de onderkant van de middenmoot kunnen zakken.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
Vanaf de aftrap werd er met veel lef gespeeld door de ploeg van Marinus Dijkhuizen. Er werd hoog druk gezet, waardoor het grootste gedeelte van de wedstrijd zich afspeelde op de helft van FC Den Bosch.

Aanvallen van De Graafschap werden met name ingeleid vanaf de flanken. Helaas ontbrak daarna vaak de nauwkeurigheid in de eindpass. Halverwege de eerste helft leek de 1-0 op het scorebord gezet te worden, toen Philip Brittijn vanaf de rechterzijde het strafschopgebied in kon gaan en af kon drukken. De Brabantse doelman Pepijn van de Merbel leek in eerste instantie gepasseerd, maar kon de bal in tweede instantie nog voor de doellijn redden.

In de tweede helft kropen de bezoekers iets meer uit hun schulp, met als gevaarlijkste moment een schot in het zijnet van Danzell Gravenberch. Verder was het De Graafschap dat het spel maakte, met dien verstande dat FC Den Bosch wel gevaarlijk was in de omschakeling.

Toch leverden het lef en de werklust van de Superboeren niet veel concrete uitgespeelde kansen op. Het enige doelpunt van de wedstrijd viel in de 70ste minuut uit een dood-spelsituatie. De verdedigers van FC Den Bosch verkeken zich op een hoekschop van de ingevallen Ibrahim El Kadiri, waarna aanvoerder Jeffry Fortes de bal in de touwen kon koppen: 1-0.

Drie minuten voor tijd had Tristan van Gilst de score nog kunnen verdubbelen, maar na het omspelen van de doelman tikte hij de bal tegen de buitenkant van de paal.

Ondanks de overwinning blijft De Graafschap nog op de zevende plaats staan. De ploeg neemt wel wat afstand van concurrent Roda JC, dat punten morste tegen Jong AZ.
De volgende wedstrijd is het uitduel tegen Vitesse, op zondag 16 februari.

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-06 at 19.40.50.jpeg.crdownload

De Graafschap loopt over Jong AZ heen en tankt vertrouwen richting play-offs

De Graafschap heeft op De Vijverberg een overtuigende zege geboekt. De ploeg van Marinus Dijkhuizen kwam moeizaam tot scoren, maar na een rode kaart voor Jong AZ vielen de doelpunten alsnog en werd het uiteindelijk een overtuigende 5-0 overwinning.

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.