gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap verliest met 1-2 van ADO Den Haag

b88d6fb26259a9fdc6e3252dfb7e63da.jpg

De Graafschap heeft de inhaalwedstrijd tegen ADO Den Haag met 1-2 verloren. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Door dit verlies zakken de Superboeren van plek 6 naar plek 7 op de ranglijst.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De Graafschap moest het doen zonder de ruggesteun van de harde-kernsupporters. Een deel van de Spinnekoptribune bleef leeg, als reactie op de vuurwerkactie bij de wedstrijd De Graafschap – Cambuur.
Op het veld ontbraken onder andere Donny Warmerdam (schorsing) en Ralph Seuntjens (blessure). De komst van aanvaller Reuven NIemeijer zorgde ervoor dat Ibrahim El Kadiri op de bank moest plaatsnemen.

De Graafschap begon zwak aan de wedstrijd. Gebrek aan scherpte en volwassenheid werd in de 16e minuut afgestraft door Juho Kilo. Toen de Achterhoekse verdediging de bal niet goed uit het strafschopgebied kreeg, zag de Fin kans om vanuit de tweede lijn de bal hard in de touwen te jagen.
Een paar minuten later werd er door De Graafschap te veel ruimte weggegeven bij een Haagse uitbraak vanaf de rechterflank. De voorzet werd door Luka Reischl binnengetikt en daardoor stonden de Superboeren binnen 20 minuten al op een achterstand van 0-2.

Toch zag De Graafschap wel kans om de rug te rechten, met als hoogtepunt een schot van nieuwkomer Reuven Niemeijer. Zijn inzet werd door ADO-goalie Kilian Nikiema nog tegen de binnenkant van de paal getikt.
Vlak voor rust mocht Tristan van Gilst vanaf de strafschopstip aanleggen voor de aansluitingstreffer, nadat een voorzet vanaf de linkerzijde werd getoucheerd door een Haagse hand. Van Gilst bleef koel en scoorde zijn 8ste doelpunt van het seizoen: 1-2.

Na de rust zocht De Graafschap wat meer de aanval en gaf het achterin nauwelijks nog kansen weg. Halverwege het tweede bedrijf leek De Vijverberg te kunnen juichen, maar de treffer van Reuven Niemeijer werd afgekeurd wegens buitenspel. Kansen voor Tristan van Gilst, Philip Brittijn en debutant Bouke Boersma leidden ook niet tot een gelijkmaker. Daardoor gingen de punten uiteindelijk mee naar de Hofstad en wisselden De Graafschap en ADO Den Haag stuivertje op de ranglijst.

Aankomende vrijdag komt er opnieuw een moeilijke tegenstander op de bezoek in Doetinchem: FC Den Bosch, dat op dit moment op een 3e plaats staat in de Keuken Kampioen Divisie.

Lees meer over:

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

VVD bij coalitie Oude IJsselstreek, onderhandeling met Dorp en Plattelandbeweging geklapt op azc

De huidige coalitie in Oude IJsselstreek kan doorgaan, maar in een gewijzigde samenstelling. Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks en CDA behouden hun meerderheid dankzij toetreding van de VVD (in totaal 14 zetels). De grote winnaar van de verkiezingen, de Dorp en Plattelandbeweging (DePB), blijft voorlopig aan de zijlijn staan.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.