gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap verliest met 1-2 van ADO Den Haag

b88d6fb26259a9fdc6e3252dfb7e63da.jpg

De Graafschap heeft de inhaalwedstrijd tegen ADO Den Haag met 1-2 verloren. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Door dit verlies zakken de Superboeren van plek 6 naar plek 7 op de ranglijst.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De Graafschap moest het doen zonder de ruggesteun van de harde-kernsupporters. Een deel van de Spinnekoptribune bleef leeg, als reactie op de vuurwerkactie bij de wedstrijd De Graafschap – Cambuur.
Op het veld ontbraken onder andere Donny Warmerdam (schorsing) en Ralph Seuntjens (blessure). De komst van aanvaller Reuven NIemeijer zorgde ervoor dat Ibrahim El Kadiri op de bank moest plaatsnemen.

De Graafschap begon zwak aan de wedstrijd. Gebrek aan scherpte en volwassenheid werd in de 16e minuut afgestraft door Juho Kilo. Toen de Achterhoekse verdediging de bal niet goed uit het strafschopgebied kreeg, zag de Fin kans om vanuit de tweede lijn de bal hard in de touwen te jagen.
Een paar minuten later werd er door De Graafschap te veel ruimte weggegeven bij een Haagse uitbraak vanaf de rechterflank. De voorzet werd door Luka Reischl binnengetikt en daardoor stonden de Superboeren binnen 20 minuten al op een achterstand van 0-2.

Toch zag De Graafschap wel kans om de rug te rechten, met als hoogtepunt een schot van nieuwkomer Reuven Niemeijer. Zijn inzet werd door ADO-goalie Kilian Nikiema nog tegen de binnenkant van de paal getikt.
Vlak voor rust mocht Tristan van Gilst vanaf de strafschopstip aanleggen voor de aansluitingstreffer, nadat een voorzet vanaf de linkerzijde werd getoucheerd door een Haagse hand. Van Gilst bleef koel en scoorde zijn 8ste doelpunt van het seizoen: 1-2.

Na de rust zocht De Graafschap wat meer de aanval en gaf het achterin nauwelijks nog kansen weg. Halverwege het tweede bedrijf leek De Vijverberg te kunnen juichen, maar de treffer van Reuven Niemeijer werd afgekeurd wegens buitenspel. Kansen voor Tristan van Gilst, Philip Brittijn en debutant Bouke Boersma leidden ook niet tot een gelijkmaker. Daardoor gingen de punten uiteindelijk mee naar de Hofstad en wisselden De Graafschap en ADO Den Haag stuivertje op de ranglijst.

Aankomende vrijdag komt er opnieuw een moeilijke tegenstander op de bezoek in Doetinchem: FC Den Bosch, dat op dit moment op een 3e plaats staat in de Keuken Kampioen Divisie.

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.