gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap vergeet Kistemaker nooit

223efabee777b2bdf9dcbc6719070b0c.jpg

Voormalig De Graafschap-trainer Simon Kistemaker is dinsdag op 81-jarige leeftijd overleden. De dood van de karakteristieke oefenmeester zorgt voor rouw in de Achterhoek en in de voetbalwereld, hoewel het verlies niet onverwacht kwam.

“Ik ben zaterdag nog bij hem geweest”, zegt Sjoerd Weikamp, naast supporter en commissaris van De Graafschap, ook een vriend van de overleden voetbaltrainer. “Ik wist dat er euthanasie gepleegd zou worden deze week, dus het kwam niet als een verrassing. Ik zat letterlijk aan zijn sterfbed en ik heb tegen hem gezegd dat ik er niet alleen zat, maar dat ik er namens heel veel Achterhoekers zat. Dat was een ultiem afscheid, waarbij ik hopelijk gezegd heb wat alle andere De Graafschap-supporters en Achterhoekers ook gezegd zouden hebben. Dat was zo indrukwekkend, toen heb ik een punt erachter gezet. Hij zei zelf: ‘ik zie gewoon de kanker aan de binnenkant van mijn oogleden als ik ze dicht doe’. Dan is het eigenlijk heel fijn dat hij rustig is ingeslapen.”

Onder leiding van Kistemaker werd De Graafschap in 1991 ongeslagen kampioen in de eerste divisie. Het was het begin van het ‘D’ran voetbal’ op De Vijverberg, ‘Je kloten er elke wedstrijd afwerken’, zoals De Kist het zelf omschreef. Misschien nog meer dan zijn sportieve prestaties, heeft zijn karakter een blijvende indruk achtergelaten in de Achterhoek. “Ik zat in die periode als fanatiek supporter op de tribune en dat waren geweldige jaren”, zegt algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp van de Doetinchemse voetbalclub, die genoot als de trainer het publiek opzweepte: “Als Simon met die hand omhoog ging, met bijna meesterlijke arrogantie: ‘als ik de hand omhoog doe, dan gaat het publiek staan’. Daar had hij ook gelijk in.”

Bloemen bij De Vijverberg
Bij de muurschildering van de legendarische voetbaltrainer op De Vijverberg is woensdag een herdenkingsplek ingericht waar overdag bloemen gelegd kunnen worden. “Ik verwacht dat het een plek wordt waar supporters de komende dagen naartoe zullen komen”, aldus Ostendorp, die zelf de eerste bos bloemen plaatste. Niet veel later volgden supporters, waaronder Boudewijn Mecking, die schetst wat Kistemaker in zijn ogen betekende voor de voetbalclub: “Hij is degene die De Graafschap weer nieuw leven heeft gebracht in het begin van de jaren ’90. Hij heeft samen met Hans Kraay jr. de boerenbruiloft weer teruggebracht.”

‘Misschien woont hij nu wel hier’
Ondanks zijn overlijden, zijn supporters ervan overtuigd dat Kistemaker nooit vergeten wordt in de Achterhoek. “Het is een cultheld, het is onze meest unieke trainer, het is een stempel geweest op de club”, vindt Weikamp. “En hij had een paar uitspraken, die kun je tot in de lengte van dagen aan je kinderen overbrengen. Wat ik nog mooi vind, hij had altijd het idee dat hij in de Achterhoek wilde wonen. Misschien woont hij nu wel hier, voor altijd."

Foto: REGIO8



Lees ook

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

Richard Berenschot wederom informateur Oude IJsselstreek

Net als vier jaar geleden is de Winterswijkse Richard Berenschot informateur in de gemeente Oude IJsselstreek. De reden dat hij de klus in de gemeente weer mag klaren is volgens grootste partij Lokaal Belang (zeven zetels) het goede resultaat van de vorige keer.

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Rechter veegt bezwaren tegen asielopvanglocatie Bronckhorst van tafel

Een groep omwonenden van het gemeentehuis van Bronckhorst heeft bij de rechtbank in Arnhem bot gevangen in hun verzet tegen een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in Bronckhorst. De rechter oordeelt dat de gemeente de vergunning terecht heeft verleend.

Ibrahim El Kadiri (2).jpg

El Kadiri weken uitgeschakeld bij De Graafschap

Ibrahim El Kadiri, aanvaller en smaakmaker van De Graafschap, staat de komende weken aan de kant met een blessure. De 24-jarige buitenspeler liep de kwetsuur op tijdens de verloren wedstrijd tegen ADO Den Haag (1-2).

Puzzelen0.png

Eerste Montferlands legpuzzelkampioenschap in Didam voor Alpe d’HuZes

Didam wordt maandag 6 april omgetoverd tot het puzzelwalhalla van de Achterhoek. In de sporthal van DSV Relax vindt die Tweede Paasdag het eerste Open Legpuzzelkampioenschap van Montferland plaats. De opbrengst van het evenement gaat naar Alpe d’HuZes, dat geld inzamelt voor kankeronderzoek.