gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap vecht zich naar overwinning in Gelderse strijd met Vitesse

1799a366b342c1264555f8c32682ae57.jpg

Voor het eerst sinds 2008 heeft De Graafschap gewonnen in de derby tegen Vitesse. Met vuurwerk, een rode kaart voor Alexander Büttner en vier goals was het een spektakelstuk, dat de Doetinchemmers met 3-1 wonnen.

Michiel Fukking |  | Aangepast op
De Graafschap startte vol vuur aan de burentwist. Met hoge druk en veel energie werd Vitesse in de beginfase teruggedrongen. Tot grote kansen leidde dat niet, terwijl de Arnhemmers er maar weinig tegenover stelden. Wel werd er in het uitvak het nodige vuurwerk afgestoken, wat zorgde voor een onderbreking van enkele minuten.

Het was meer een vechtwedstrijd, dan dat er kwalitiatief goed gevoetbald werd. Linksback Levi Schoppema ontsteeg dat in 36e minuut. De Doetinchemmer veroverde de bal, stormde op en kwam na twee keer passen oog in oog met de Vitesse-doelman: 1-0.

De strijd uit de eerste helft werd na rust doorgetrokken. Alexader Büttner ging in korte tijd tweemaal over de scheef, het leverde hem twee gele kaarten en dus rood op. Van een van de tackles was Philip Brittijn, hij moest zich laten wisselen. Met tien man kwam Vitesse snel op gelijke hoogte door een weergaloze omhaal van Irakli Yegoian.

De Graafschap rechtte daarna de rug. Na het inbrengen van Ralf Seuntjens en Mimoun Mahi bracht de nieuwe rechtsbuiten Jesse van de Haar de bal voor de goal. Enigszins gelukkig kwam invaller Donny Warmerdan zo in stelling: 2-1. De Vijverberg veerde op en neer en schreeuwde de Superboeren naar een slotakkoord. Uiteindeijk was het Seuntjens die uit een penalty de beslisssende 3-1 binnenschoof.

Lees ook

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.