gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap vecht zich naar overwinning in Gelderse strijd met Vitesse

1799a366b342c1264555f8c32682ae57.jpg

Voor het eerst sinds 2008 heeft De Graafschap gewonnen in de derby tegen Vitesse. Met vuurwerk, een rode kaart voor Alexander Büttner en vier goals was het een spektakelstuk, dat de Doetinchemmers met 3-1 wonnen.

Michiel Fukking |  | Aangepast op
De Graafschap startte vol vuur aan de burentwist. Met hoge druk en veel energie werd Vitesse in de beginfase teruggedrongen. Tot grote kansen leidde dat niet, terwijl de Arnhemmers er maar weinig tegenover stelden. Wel werd er in het uitvak het nodige vuurwerk afgestoken, wat zorgde voor een onderbreking van enkele minuten.

Het was meer een vechtwedstrijd, dan dat er kwalitiatief goed gevoetbald werd. Linksback Levi Schoppema ontsteeg dat in 36e minuut. De Doetinchemmer veroverde de bal, stormde op en kwam na twee keer passen oog in oog met de Vitesse-doelman: 1-0.

De strijd uit de eerste helft werd na rust doorgetrokken. Alexader Büttner ging in korte tijd tweemaal over de scheef, het leverde hem twee gele kaarten en dus rood op. Van een van de tackles was Philip Brittijn, hij moest zich laten wisselen. Met tien man kwam Vitesse snel op gelijke hoogte door een weergaloze omhaal van Irakli Yegoian.

De Graafschap rechtte daarna de rug. Na het inbrengen van Ralf Seuntjens en Mimoun Mahi bracht de nieuwe rechtsbuiten Jesse van de Haar de bal voor de goal. Enigszins gelukkig kwam invaller Donny Warmerdan zo in stelling: 2-1. De Vijverberg veerde op en neer en schreeuwde de Superboeren naar een slotakkoord. Uiteindeijk was het Seuntjens die uit een penalty de beslisssende 3-1 binnenschoof.

Lees ook

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.