gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap vecht zich naar overwinning in Gelderse strijd met Vitesse

1799a366b342c1264555f8c32682ae57.jpg

Voor het eerst sinds 2008 heeft De Graafschap gewonnen in de derby tegen Vitesse. Met vuurwerk, een rode kaart voor Alexander Büttner en vier goals was het een spektakelstuk, dat de Doetinchemmers met 3-1 wonnen.

Michiel Fukking |  | Aangepast op
De Graafschap startte vol vuur aan de burentwist. Met hoge druk en veel energie werd Vitesse in de beginfase teruggedrongen. Tot grote kansen leidde dat niet, terwijl de Arnhemmers er maar weinig tegenover stelden. Wel werd er in het uitvak het nodige vuurwerk afgestoken, wat zorgde voor een onderbreking van enkele minuten.

Het was meer een vechtwedstrijd, dan dat er kwalitiatief goed gevoetbald werd. Linksback Levi Schoppema ontsteeg dat in 36e minuut. De Doetinchemmer veroverde de bal, stormde op en kwam na twee keer passen oog in oog met de Vitesse-doelman: 1-0.

De strijd uit de eerste helft werd na rust doorgetrokken. Alexader Büttner ging in korte tijd tweemaal over de scheef, het leverde hem twee gele kaarten en dus rood op. Van een van de tackles was Philip Brittijn, hij moest zich laten wisselen. Met tien man kwam Vitesse snel op gelijke hoogte door een weergaloze omhaal van Irakli Yegoian.

De Graafschap rechtte daarna de rug. Na het inbrengen van Ralf Seuntjens en Mimoun Mahi bracht de nieuwe rechtsbuiten Jesse van de Haar de bal voor de goal. Enigszins gelukkig kwam invaller Donny Warmerdan zo in stelling: 2-1. De Vijverberg veerde op en neer en schreeuwde de Superboeren naar een slotakkoord. Uiteindeijk was het Seuntjens die uit een penalty de beslisssende 3-1 binnenschoof.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval tussen een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.

1774819860_photo_2026-03-29_23-06-05 (4).jpg

Automobilist botst tegen boom bij eenzijdig ongeval in Dinxperlo

Een automobilist is zondagavond tegen een boom gereden op de Aaltenseweg in Dinxperlo. Het is nog niet bekend hoe het ongeval heeft kunnen gebeuren.

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.