gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap-supporter ‘Seggel’ leeft voort in nieuw museum bij stadion

19cd94e58683cb8bf0299d87893913d2.jpg

De geest van Frank Seggelinck, een prominente supporter, leeft voort in het museum van De Graafschap bij het stadion. Nabestaanden van ‘Seggel’ hebben verschillende spullen ter beschikking gesteld, waaronder een bijzonder voetbalshirt van een publieksfavoriet.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
De bekende supporter overleed recent op 55-jarige leeftijd, compleet onverwacht. Wat volgde was een emotioneel afscheid op het Spinnekopplein bij De Vijverberg. Uiteindelijk werd hij, begeleid door meer dan tweehonderd fakkels, over de Lijsterbeslaan weggereden van het stadion. “Hij was ook echt een liefhebber van de pyro (fakkels, red.), zoals je dat noemt”, zegt Mecking. “Dat was echt kippenvel. Voor mij, voor de familie en vrienden, en voor alle supporters die hem een warm hart toedragen. Het is schitterend geweest.”

Binnen het museum krijgen de spullen van ‘Seggel’ een plek bij de hoek van Simon Kistemaker. De legendarische trainer van De Graafschap waar Seggelinck een groot fan van was. “We hebben zelfs een fakkel bewaard die bij het afscheid is afgestoken”, zegt Mecking. “We maken er echt een eerbetoon van, want het is een supporter die niet vergeten mag worden. Het shirt dat hij van Eric Viscaal had, is wel het pronkstuk. Toen ik hoorde dat die naar het museum mocht, kreeg ik extra kippenvel.”

‘Huisje van Theo’
Het museum zat eerder weggestopt in een hoekje binnen het stadion, maar komt na de zomer in het markante ‘huisje van Theo’ aan de Lijsterbeslaan. “Daar zijn we echt heel blij mee, want wat is er mooier dan een huis voor het stadion?”, zegt Mecking. “We kunnen daar veel meer in doen dan in het oude museumpje. In de tuin hebben we bijvoorbeeld het oude kassahokje neergezet. Je kan echt zien dat het een museum is.”

Wanneer open?
De organisatie hoopt in september of augustus de deuren te openen. Dan zijn mensen in eerste instantie op woensdagmiddagen welkom voor rondleidingen. De collectie krijgt ondertussen meer en meer vorm. “We hebben recent bij het jubileum van de supportersvereniging spullen verzameld, dat ging van shirts, tot een horloge, tot historische foto's", somt Mecking op. “We zijn nu bezig met de laatste puntjes op de i."

Personen die een rondleiding willen, of die spullen willen doneren, kunnen contact zoeken via onderstaand mailadres:

info@degraafschaphetmuseum.nl

Lees ook

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.

72cfbcb8-b183-40c5-950f-e888ac8907a2.jpg

Brand in bouwcontainer in Lengel: brandweer laat bak vollopen

De brandweer heeft donderdagavond een brandje in een bouwcontainer in Lengel snel weten te blussen. Hoe de brand is ontstaan, is niet bekend.