gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap spreekt over toekomst trainer

becf506ff187ef9f79fa1ac60d465c5a.jpg

De toekomst van trainer Reinier Robbemond is dinsdagavond onderdeel van gesprek bij de reguliere vergadering van de raad van commissarissen van De Graafschap. De oefenmeester moet vrezen voor zijn baan na een slechte reeks resultaten van de Doetinchemse voetbalclub.

Jasper Hazelaar |
"Ik ervaar geen crisissfeer, maar je merkt wel dat er wat aan de hand is", zegt algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp over de situatie binnen de club. "Wij zijn niet blind en niet doof. Ook mijn WhatsApp en social media lopen vol, maar je moet wel de rust bewaren." Dinsdagavond overlegt het dagelijks bestuur met de raad van commisarissen in een regulier overleg. De algemeen directeur wil niet vooruitlopen op een eventueel ontslag van Robbemond: "En daar wil ik ook niet over speculeren." De trainer zelf gelooft nog in een ommekeer.

Voorzitter Martin Mos gooide maandagavond al olie op het vuur door een kritische tweet te plaatsen over het spel van De Graafschap. Daarmee lijkt het lot van Robbemond vast te liggen, hoewel algemeen directeur Ostendorp dat niet zo ziet: "Martin stond in het uitvak en hoorde het gemor om zich heen, dat toont ook zijn betrokkenheid. Dan ligt zijn hart misschien net wat dichter op de tong. Maar wat hij schreef, dat het geen fijne wedstrijd was voor De Graafschap, hebben ongeveer driehonderd man in het uitvak gezien."

Doelstelling
De vijftigjarige Robbemond begon afgelopen zomer op De Vijverberg, bij de club waar hij tussen 2004 en 2009 voor voetbalde, met de ambitie om aanvallend spel terug te brengen. Doelstellingen vanuit de club waren attractiever spelen, jeugd inpassen en spelen om de prijzen. Met een negende plaats in de competitie voldoet De Graafschap niet aan het laatste doel. In het begin van de competitie kon Robbemond rekenen op lovende woorden voor de spelopvatting, maar ook daar is de afgelopen weken niks meer van te merken.

Foto: REGIO8

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.