gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap pakt punt op bezoek bij hoogvlieger Roda JC

6736af4a9e379034c2ec9af7cab98e50.jpg

De Graafschap heeft vrijdag gelijk gespeeld tegen een van de kandidaten voor een directe promotieplek Roda JC. Door een doelpunt van basisdebutant Maas Willemsen nemen de Doetinchemmers een punt mee naar de Achterhoek.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De Graafschap mocht aftrappen in een sfeervol Parkstad Limburg stadion. Dat kwam alleen niet door het uitvak; dat was aan het begin van de wedstrijd nog nagenoeg leeg. De Superboeren misten de steun overduidelijk, want ze begonnen niet sterk aan de wedstrijd. Al in de tweede minuut kreeg Roda JC een grote kans, die gekeerd kon worden door Thijs Jansen. Twee minuten later volgde de tweede grote kans voor de Limburgers en deze werd netjes afgewerkt door Pena Zauner: 1-0. Deze goal werd gemist door het grootste gedeelte van het uitvak; de meeste supporters konden pas vanaf de 15e minuut hun club te steunen.

Dat leek effect te hebben, want De Graafschap kwam na het eerste kwartier beter in de wedstrijd. Toen de klok op 25 minuten stond, kreeg De Graafschap zijn eerste echt grote kans. Colyn zette de bal voor en Onal kopte de bal op doel. Na enige moeite kon de doelman de bal uiteindelijk klemmen. Drie minuten later was De Graafschap weer gevaarlijk. Na een puike voorzet van rechtsback Jeffry Fortes kwam Önal net te kort om de bal binnen te tikken. De Limburgers waren echter wel dichterbij bij de 2-0, dan de Superboeren bij de 1-1. De grootste kans was namelijk nog voor Roda JC in de 39e minuut. Dat kwam door toedoen van slordig spel van De Graafschap; een te korte terugspeelbal werd erg gevaarlijk, maar keeper Jansen lette goed op en voorkwam de 2-0.

Voor aanvang van de tweede helft werd duidelijk dat Ralf Seuntjens niet verder kon door een opgelopen blessure in de eerste helft.. Hij werd vervangen door Devin Haen. De Superboeren kwamen de tweede helft overduidelijk beter uit de startblokken dan in de eerste. Basar Önal kreeg opnieuw twee goede kansen om de gelijkmaker te maken, maar de Turske vleugelaanvaller slaagde hier niet in.

In de 74e minuut besloot Vreman aanvallend te wisselen door David Bosilj en Tristan van Gilst te brengen voor Warmerdam en Colyn. Hierdoor kreeg De Graafschap wat meer balbezit, maar tot grote kansen leidde dit niet. Totdat De Graafschap in de 85e minuut een hoekschop kreeg. Büttner legde de bal perfect neer bij de eerste paal, waar Maas Willemsen zijn eerste basisplaats bekroonde met een doelpunt: 1-1.

Roda JC probeerde als reactie veel te druk te zetten. De Graafschap ging hier uiterst goed mee om, tot grote frustratie van het publiek uit Limburg. In de extra tijd kreeg Roda JC-invaller Bangura nog een gigantische kans op de drie punten, maar dit werd wederom voorkomen door uitstekend keeperswerk van Thijs Jansen.

Voor De Graafschap heeft de puntendeling niet veel gevolgen, aangezien de playoffs al veiliggesteld waren. Maar bij de ploeg uit Kerkrade kwam het gelijke spel hard aan, aangezien koploper Willem II nu kans krijgt om uit te lopen en bovendien FC Groningen nu Roda JC nog harder in de nek hijgt in de strijd om de tweede plaats.

Lees meer over:

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.