gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap pakt punt op bezoek bij hoogvlieger Roda JC

6736af4a9e379034c2ec9af7cab98e50.jpg

De Graafschap heeft vrijdag gelijk gespeeld tegen een van de kandidaten voor een directe promotieplek Roda JC. Door een doelpunt van basisdebutant Maas Willemsen nemen de Doetinchemmers een punt mee naar de Achterhoek.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De Graafschap mocht aftrappen in een sfeervol Parkstad Limburg stadion. Dat kwam alleen niet door het uitvak; dat was aan het begin van de wedstrijd nog nagenoeg leeg. De Superboeren misten de steun overduidelijk, want ze begonnen niet sterk aan de wedstrijd. Al in de tweede minuut kreeg Roda JC een grote kans, die gekeerd kon worden door Thijs Jansen. Twee minuten later volgde de tweede grote kans voor de Limburgers en deze werd netjes afgewerkt door Pena Zauner: 1-0. Deze goal werd gemist door het grootste gedeelte van het uitvak; de meeste supporters konden pas vanaf de 15e minuut hun club te steunen.

Dat leek effect te hebben, want De Graafschap kwam na het eerste kwartier beter in de wedstrijd. Toen de klok op 25 minuten stond, kreeg De Graafschap zijn eerste echt grote kans. Colyn zette de bal voor en Onal kopte de bal op doel. Na enige moeite kon de doelman de bal uiteindelijk klemmen. Drie minuten later was De Graafschap weer gevaarlijk. Na een puike voorzet van rechtsback Jeffry Fortes kwam Önal net te kort om de bal binnen te tikken. De Limburgers waren echter wel dichterbij bij de 2-0, dan de Superboeren bij de 1-1. De grootste kans was namelijk nog voor Roda JC in de 39e minuut. Dat kwam door toedoen van slordig spel van De Graafschap; een te korte terugspeelbal werd erg gevaarlijk, maar keeper Jansen lette goed op en voorkwam de 2-0.

Voor aanvang van de tweede helft werd duidelijk dat Ralf Seuntjens niet verder kon door een opgelopen blessure in de eerste helft.. Hij werd vervangen door Devin Haen. De Superboeren kwamen de tweede helft overduidelijk beter uit de startblokken dan in de eerste. Basar Önal kreeg opnieuw twee goede kansen om de gelijkmaker te maken, maar de Turske vleugelaanvaller slaagde hier niet in.

In de 74e minuut besloot Vreman aanvallend te wisselen door David Bosilj en Tristan van Gilst te brengen voor Warmerdam en Colyn. Hierdoor kreeg De Graafschap wat meer balbezit, maar tot grote kansen leidde dit niet. Totdat De Graafschap in de 85e minuut een hoekschop kreeg. Büttner legde de bal perfect neer bij de eerste paal, waar Maas Willemsen zijn eerste basisplaats bekroonde met een doelpunt: 1-1.

Roda JC probeerde als reactie veel te druk te zetten. De Graafschap ging hier uiterst goed mee om, tot grote frustratie van het publiek uit Limburg. In de extra tijd kreeg Roda JC-invaller Bangura nog een gigantische kans op de drie punten, maar dit werd wederom voorkomen door uitstekend keeperswerk van Thijs Jansen.

Voor De Graafschap heeft de puntendeling niet veel gevolgen, aangezien de playoffs al veiliggesteld waren. Maar bij de ploeg uit Kerkrade kwam het gelijke spel hard aan, aangezien koploper Willem II nu kans krijgt om uit te lopen en bovendien FC Groningen nu Roda JC nog harder in de nek hijgt in de strijd om de tweede plaats.

Lees meer over:

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.