Ulft, Netherlands

De Graafschap op de schop voor uitduel met Jong PSV

Met één overwinning uit vier wedstrijden beleeft De Graafschap onder trainer Jan Vreman een moeizame competitiestart. Met de nodige wijzigingen in de opstelling gaan de Doetinchemmers vrijdagavond bij Jong PSV op zoek naar de tweede driepunter van het seizoen.
Jasper Hazelaar | Remco Geurts | 14 september 2023 14:03 | Aangepast op 14 september 2023 14:03
“De meeste Jong-ploegen zijn technisch vaardig, dan moet je zelf op het fysieke vlak in de duels zien te komen”, zegt Vreman over het Doetinchemse strijdplan op De Herdgang. “Dan kun je ze heel veel pijn doen en dat zullen we moeten laten zien.” Jong PSV is met drie overwinningen op dit moment de nummer vier van de ranglijst, terwijl De Graafschap zestiende staat. “Natuurlijk is het een goede ploeg, maar dat zijn wij ook”, geeft verdediger Rio Hillen aan. “Wij moeten goals maken en proberen de nul te houden, dan gaan we zien waar we staan.”

Het schort bij De Graafschap met name aan het maken van doelpunten. Door blessures van Devin Haen en Mimoun Mahi en een schorsing van Simon Colyn is het lastig om aan vastigheden te werken. Vrijdagavond gaat de aanval weer op de schop, waar nieuwkomer Giovanni Büttner op de flank een basisplek krijgt, met zijn neef Alexander Büttner in zijn rug. Ook op andere posities lijkt er wat te wijzigen, beaamt Vreman: “Er zijn wel wat veranderingen en dat gaan we vrijdagavond zien.”

‘Denk niet aan contract’
Waar Camiel Neghli afgelopen zomer werd verkocht en Philip Brittijn en Devin Haen hun contracten verlengden, staat Hillen nog tot het einde van dit seizoen onder contract. Het risico bestaat dus dat de verdediger gratis de deur uitloopt. “Ik heb nog niks besloten en ben vooral met voetbal bezig”, zegt Hillen, die aangeeft nog niet te spreken over een eventuele verlenging. “Andere zaken komen later wel, het is nu vooral belangrijk dat we punten pakken.”

Vermoedelijke opstelling: Bakker; Fortes, Schenk, Hillen, Alexander Büttner; Kaak, Brittijn, Warmerdam; Giovanni Büttner, Bosilj, Önal.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

De Graafschap|Doetinchem|Voetbal|

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

Bart Sollman | 9 nov 2025 09:30

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Fietser gewond bij aanrijding op Liemersweg in Doetinchem

Een fietser is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto. Het ongeval gebeurde o...

Inloophuis in Doetinchem ondersteunt al 12,5 jaar iedereen die met kanker te maken heeft

Het Oude IJssel Huis in Doetinchem is voor veel mensen een belangrijke plek. De deuren staan open vo...

Effectief De Graafschap wint ruim bij RKC Waalwijk

De Graafschap heeft zondagmiddag een overtuigende overwinning geboekt. De ploeg van trainer Marinus ...

De Graafschap beloont aanvaller Boersma met profcontract tot 2027

Aanvaller Bouke Boersma heeft zijn eerste profcontract getekend bij De Graafschap. De 20-jarige spit...

De Graafschap wint weer in de slotfase

De Graafschap heeft in de blessuretijd met 1-2 gewonnen van FC Den Bosch. Het was invaller Tim Braem...

Blamage De Graafschap in beker: amateurs GVVV met 4-2 te sterk

Het bekeravontuur van De Graafschap is dinsdagavond al in de eerste ronde gestrand in Veenendaal. Op...