Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap op de schop voor uitduel met Jong PSV

210bd864070674e7e1fe785e111a3294.jpg

Met één overwinning uit vier wedstrijden beleeft De Graafschap onder trainer Jan Vreman een moeizame competitiestart. Met de nodige wijzigingen in de opstelling gaan de Doetinchemmers vrijdagavond bij Jong PSV op zoek naar de tweede driepunter van het seizoen.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |
“De meeste Jong-ploegen zijn technisch vaardig, dan moet je zelf op het fysieke vlak in de duels zien te komen”, zegt Vreman over het Doetinchemse strijdplan op De Herdgang. “Dan kun je ze heel veel pijn doen en dat zullen we moeten laten zien.” Jong PSV is met drie overwinningen op dit moment de nummer vier van de ranglijst, terwijl De Graafschap zestiende staat. “Natuurlijk is het een goede ploeg, maar dat zijn wij ook”, geeft verdediger Rio Hillen aan. “Wij moeten goals maken en proberen de nul te houden, dan gaan we zien waar we staan.”

Het schort bij De Graafschap met name aan het maken van doelpunten. Door blessures van Devin Haen en Mimoun Mahi en een schorsing van Simon Colyn is het lastig om aan vastigheden te werken. Vrijdagavond gaat de aanval weer op de schop, waar nieuwkomer Giovanni Büttner op de flank een basisplek krijgt, met zijn neef Alexander Büttner in zijn rug. Ook op andere posities lijkt er wat te wijzigen, beaamt Vreman: “Er zijn wel wat veranderingen en dat gaan we vrijdagavond zien.”

‘Denk niet aan contract’
Waar Camiel Neghli afgelopen zomer werd verkocht en Philip Brittijn en Devin Haen hun contracten verlengden, staat Hillen nog tot het einde van dit seizoen onder contract. Het risico bestaat dus dat de verdediger gratis de deur uitloopt. “Ik heb nog niks besloten en ben vooral met voetbal bezig”, zegt Hillen, die aangeeft nog niet te spreken over een eventuele verlenging. “Andere zaken komen later wel, het is nu vooral belangrijk dat we punten pakken.”

Vermoedelijke opstelling: Bakker; Fortes, Schenk, Hillen, Alexander Büttner; Kaak, Brittijn, Warmerdam; Giovanni Büttner, Bosilj, Önal.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-24 at 14.15.16.jpeg

Botsing tussen automobilisten in Doetinchem

Bij een botsing tussen twee automobilisten in Doetinchem zijn geen gewonden gevallen. Beide auto’s moeten worden afgesleept. Hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren is niet duidelijk.

Eekhoornfoto.jpg

Stan Bouman uit Silvolde gaat met bijzondere foto voor internationale prijs: ‘Mensen denken dat het AI is’

Geduld, heel veel geduld. Dat had fotograaf Stan Bouman uit Silvolde. Het wachten werd beloond, ineens had hij zijn perfecte plaat van een dansende eekhoorn. De foto kan rekenen op internationale roem, hij is doorgedrongen tot de shortlist van de prestigieuze Sony World Photography Award. ''Ik doe al negentien jaar mee, nooit hoorde ik iets terug, tot nu.” Hij geeft een kijkje in de keuken hoe hij tot de plaat komt die door velen al snel als AI wordt bestempeld.

WhatsApp Image 2026-02-24 at 10.02.56.jpeg

Automobilist botst tegen scooterrijder in Groenlo

Bij een botsing tussen een automobilist en een scooterrijder in Groenlo zijn dinsdagochtend geen gewonden gevallen. Beide voertuigen hebben wel schade opgelopen.

WhatsApp Image 2026-02-24 at 00.08.59.jpeg

DRU vraagt raad om eerder uitkeren deel subsidie en vangnet van ruim drie ton

De nieuwe interim-bestuurder van het DRU Industriepark, Cleo Sissingh, heeft de gemeenteraad maandagavond haar analyse van de situatie gepresenteerd. Zij vraagt de raad onder andere om eerder uitbetalen van een deel van de subsidie en een financieel vangnet van 303.000 euro om een faillissement af te wenden en de exploitatie te herstellen. “Er is meer geld uitgegeven dan er was. Dat kan feitelijk niet. Nu moeten we eerst zorgen dat we overleven.”

DuitseWInkel0.jpg

Nederlandse inkooptoerisme blijft aanhouden: Duitse winkels strijden om Nederlandse klanten

Meer en meer Nederlanders steken doelgericht de grens over om boodschappen te doen in Duitsland. Vooral de combinatie van goedkoper tanken en vervolgens wijnen en bieren, drogisterij- en verzorgingsproducten inslaan, maakt dat Nederlanders zo’n vijftien tot twintig procent goedkoper uit zijn dan in eigen land. Dit constateert niet alleen ACM die de Nederlandse prijsstijgingen onderzocht, maar ook de boodschappende Nederlanders. Zij ervaren zelfs prijsverschillen van vijftig procent.

WhatsApp Image 2026-02-23 at 15.54.03.jpeg

Montferlands verkiezingsbord duikt op in Ulft: ‘Huh, hangt hij daar echt?’

Gemeenten hangen deze dagen vol met verkiezingsborden. Zo ook op een rotonde in Ulft; Lokaal Belang, D66, VVD en… Eén Montferland? Hij hangt er echt. Kampioensbakker Paul Berntsen richt zich met het bord op de Montferlandse kiezer, in Ulft? Hoe kan dat?