Ulft, Netherlands

De Graafschap op de schop voor uitduel met Jong PSV

Met één overwinning uit vier wedstrijden beleeft De Graafschap onder trainer Jan Vreman een moeizame competitiestart. Met de nodige wijzigingen in de opstelling gaan de Doetinchemmers vrijdagavond bij Jong PSV op zoek naar de tweede driepunter van het seizoen.
Jasper Hazelaar | Remco Geurts | 14 september 2023 14:03 | Aangepast op 14 september 2023 14:03
“De meeste Jong-ploegen zijn technisch vaardig, dan moet je zelf op het fysieke vlak in de duels zien te komen”, zegt Vreman over het Doetinchemse strijdplan op De Herdgang. “Dan kun je ze heel veel pijn doen en dat zullen we moeten laten zien.” Jong PSV is met drie overwinningen op dit moment de nummer vier van de ranglijst, terwijl De Graafschap zestiende staat. “Natuurlijk is het een goede ploeg, maar dat zijn wij ook”, geeft verdediger Rio Hillen aan. “Wij moeten goals maken en proberen de nul te houden, dan gaan we zien waar we staan.”

Het schort bij De Graafschap met name aan het maken van doelpunten. Door blessures van Devin Haen en Mimoun Mahi en een schorsing van Simon Colyn is het lastig om aan vastigheden te werken. Vrijdagavond gaat de aanval weer op de schop, waar nieuwkomer Giovanni Büttner op de flank een basisplek krijgt, met zijn neef Alexander Büttner in zijn rug. Ook op andere posities lijkt er wat te wijzigen, beaamt Vreman: “Er zijn wel wat veranderingen en dat gaan we vrijdagavond zien.”

‘Denk niet aan contract’
Waar Camiel Neghli afgelopen zomer werd verkocht en Philip Brittijn en Devin Haen hun contracten verlengden, staat Hillen nog tot het einde van dit seizoen onder contract. Het risico bestaat dus dat de verdediger gratis de deur uitloopt. “Ik heb nog niks besloten en ben vooral met voetbal bezig”, zegt Hillen, die aangeeft nog niet te spreken over een eventuele verlenging. “Andere zaken komen later wel, het is nu vooral belangrijk dat we punten pakken.”

Vermoedelijke opstelling: Bakker; Fortes, Schenk, Hillen, Alexander Büttner; Kaak, Brittijn, Warmerdam; Giovanni Büttner, Bosilj, Önal.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

De Graafschap|Doetinchem|Voetbal|

Lees ook

Na opnieuw een storing werkt de helft van de fonteintjes in Doetinchem weer

Ze deden het weer even, toen weer niet, inmiddels weer wel, maar toch niet helemaal. De fonteintjes ...

De Graafschap trapt seizoen af in Zelhem, zoektocht naar ervaring loopt

De Graafschap is maandagavond in Zelhem begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen in de ee...

Kinderen doen mee met de profs bij Living Statues in Doetinchem

Het centrum van Doetinchem was zaterdag en zondag volgepakt met straattheater op topniveau vanwege h...

Aanpak van binnenstad Doetinchem begint met 'kijkoperatie' Hamburgerstraat

De binnenstad van Doetinchem gaat de komende tijd flink op de schop. De gemeente werkt aan de uitvoe...

Verwarde man in Doetinchem van straat gehaald door politie

Hulpdiensten hebben zaterdagavond een verwarde man op de Bilderdijkstraat benaderd en uiteindelijk o...

Doetinchem blijft worstelen met daklozenprobleem: 'De groei lijkt aanzienlijk'

Zoals de laatste tijd vaker het geval was in de gemeenteraad van Doetinchem, ging het ook donderdaga...