gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap neemt verdediger Besselink over van NAC Breda

b803cffa567c81cae833f389c645b304.jpg

Het hing al even in de lucht, maar De Graafschap heeft verdediger Rowan Besselink overgenomen van eredivisionist NAC Breda. De 19-jarige verdediger komt transfervrij over van NAC en tekent voor een meerjarig contract.

Hidde Vinkenvleugel | Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Rowan is een jonge verdediger met goede fysieke eigenschappen, die ook nog eens snel is en al de nodige ervaring op heeft gedaan in de Keuken Kampioen Divisie”, aldus interim technisch manager Berry Powel. “We zijn ervan overtuigd dat hij nog verder kan groeien en als concurrent kan gaan dienen voor de centrale verdedigers in onze selectie.” In 2017 maakte Besselink de overstap van FC Den Bosch naar NAC. Vijf jaar later debuteerde hij officieel in het eerste elftal.

Besselink kwam 37 keer in actie voor NAC en was daarin één keer trefzeker. De Graafschap wist eerder onder andere aanvallers Ibrahim El Kadiri en Jesse van de Haar te halen. Recent werd doelman Joshua Smits overgenomen van Willem II. De Doetinchemmers hebben nog tot en met 2 september om zich te roeren op de transfermarkt en de selectie te versterken.

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Lochem wil ouderenzorg en wonen op elkaar afstemmen

De gemeente Lochem wil binnenkort aan de slag met plannen om wonen en zorg beter op elkaar af te stemmen. Ouderen staan daarbij centraal. Het doel is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, met voldoende passende woningen en goede zorgmogelijkheden.

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.