Ulft, Netherlands

De Graafschap neemt jonge aanvaller Van Gilst over van PEC Zwolle

De Graafschap neemt Tristan van Gilst over van promovendus PEC Zwolle. De twintigjarige aanvaller tekent in Doetinchem een contract voor een jaar, met een optie voor een extra seizoen en sluit aan bij het eerste team.
Jasper Hazelaar | 30 juni 2023 13:52 | Aangepast op 30 juni 2023 13:52
Van Gilst doorliep de jeugd bij amateurclub AFC uit Amsterdam voordat hij in de zomer van 2021 overstapte naar Overijssel. Het daaropvolgende seizoen maakte hij zijn debuut voor PEC Zwolle, in het duel met Ajax. In de zomer daarop tekende hij een contract bij PEC, maar de afgelopen jaargang speelde hij uitsluitend voor de beloften van de Blauwvingers. In 23 wedstrijden voor het team kwam hij tot een totaal van negen doelpunten en vijf assists. Zijn aflopende contract werd niet verlengd.

Hoofd scouting Richard Roelofsen ziet Van Gilst als een speler die op meerdere posities inzetbaar is: “In de speelwijze die wij voor ogen hebben is Tristan een speler die met zijn fysieke en technische vaardigheden ons kan versterken. Tristan is een speler die in zichzelf wil investeren en in De Graafschap een club ziet waar voor hem kansen en uitdagingen liggen. We zijn blij dat Tristan ervoor heeft gekozen om bij ons te spelen.”

Ook Fortes blijft in Doetinchem
Naast de aankondiging van Van Gilst maakte De Graafschap ook bekend dat Jeffry Fortes zijn contract met twee jaar heeft verlengd. “Ik heb het enorm naar mijn zin bij De Graafschap”, laat Fortes weten. “Samen met de jonge spelers die al stevig op de deur kloppen gaan we dit seizoen alles geven om het afgelopen seizoen snel te doen vergeten.” Eerder verlengden aanvaller Devin Haen en middenvelder Philip Brittijn ook hun contract bij de Superboeren. 

Foto: De Graafschap media

Lees meer over:

De Graafschap|Voetbal|

Lees ook

Maas Willemsen verlaat De Graafschap en kiest voor sc Heerenveen

Verdediger Maas Willemsen ruilt De Graafschap in voor een dienstverband bij eredivisionist sc Heeren...

Over en sluiten voor De Graafschap, Dordrecht eindstation in play-offs

Het seizoen voor De Graafschap zit er na zaterdagavond op, na een nederlaag in Dordrecht. De Doetinc...

Alles of niets voor De Graafschap tegen FC Dordrecht in eerste ronde play-offs

Het is zaterdagavond ‘do or die’ voor De Graafschap in de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht. Na het do...

Griek Theodoridis eerste zomeraanwinst voor De Graafschap

De Graafschap heeft woensdagmiddag de eerste aanwinst voor het aankomende seizoen gepresenteerd. De ...

De Graafschap - FC Dordrecht: 0-0

De Superboeren zijn op De Vijverberg de Schapenkoppen niet de baas geworden. In de eerste wedstrijd ...

De Graafschap kent sterke generale voor play-offs in Helmond

De Graafschap heeft vrijdagavond goed warmgedraaid voor de nacompetitie tijdens het uitduel met Helm...