Ulft, Netherlands

De Graafschap neemt jonge aanvaller Van Gilst over van PEC Zwolle

De Graafschap neemt Tristan van Gilst over van promovendus PEC Zwolle. De twintigjarige aanvaller tekent in Doetinchem een contract voor een jaar, met een optie voor een extra seizoen en sluit aan bij het eerste team.
Jasper Hazelaar | 30 juni 2023 13:52 | Aangepast op 30 juni 2023 13:52
Van Gilst doorliep de jeugd bij amateurclub AFC uit Amsterdam voordat hij in de zomer van 2021 overstapte naar Overijssel. Het daaropvolgende seizoen maakte hij zijn debuut voor PEC Zwolle, in het duel met Ajax. In de zomer daarop tekende hij een contract bij PEC, maar de afgelopen jaargang speelde hij uitsluitend voor de beloften van de Blauwvingers. In 23 wedstrijden voor het team kwam hij tot een totaal van negen doelpunten en vijf assists. Zijn aflopende contract werd niet verlengd.

Hoofd scouting Richard Roelofsen ziet Van Gilst als een speler die op meerdere posities inzetbaar is: “In de speelwijze die wij voor ogen hebben is Tristan een speler die met zijn fysieke en technische vaardigheden ons kan versterken. Tristan is een speler die in zichzelf wil investeren en in De Graafschap een club ziet waar voor hem kansen en uitdagingen liggen. We zijn blij dat Tristan ervoor heeft gekozen om bij ons te spelen.”

Ook Fortes blijft in Doetinchem
Naast de aankondiging van Van Gilst maakte De Graafschap ook bekend dat Jeffry Fortes zijn contract met twee jaar heeft verlengd. “Ik heb het enorm naar mijn zin bij De Graafschap”, laat Fortes weten. “Samen met de jonge spelers die al stevig op de deur kloppen gaan we dit seizoen alles geven om het afgelopen seizoen snel te doen vergeten.” Eerder verlengden aanvaller Devin Haen en middenvelder Philip Brittijn ook hun contract bij de Superboeren. 

Foto: De Graafschap media

Lees meer over:

De Graafschap|Voetbal|

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

De Graafschap wacht serieuze graadmeter in Leeuwarden: 'Verwacht dat Cambuur gaat stormen'

De Graafschap treft morgen in het sfeervolle Kooi Stadion in Leeuwarden met de huidige nummer twee v...

Vertrouwen groeit bij De Graafschap: 'Nu benut je ook de kansen'

De Graafschap heeft de weg naar boven gevonden. Na een matig begin van de competitie lijkt de ploeg ...

De Graafschap trekt 3-2 over de streep tegen Almere City

De Graafschap heeft met 3-2 gewonnen van Almere City. Na een ruststand van 3-1 werd het uiteindelijk...

De Graafschap geeft zege uit handen in Dordrecht

De Graafschap heeft vrijdagavond een punt overgehouden aan het uitduel met FC Dordrecht. De ploeg va...

De Graafschap wil doorstoten naar subtop: 'Doorpakken nu'

De Graafschap reist vrijdag met vertrouwen af naar Dordrecht voor een treffen met de huidige nummer ...