Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap met Seuntjens in de spits tegen koploper Willem II

568f4886137d02036c0b6744f74866b7.jpg

Op een goed gevuld stadion De Vijverberg staat vrijdagavond een heuse topper op het programma. Nummer vier De Graafschap ontvangt koploper Willem II en kan met een overwinning de achterstand verkleinen naar vijf punten.

Tim Rondeel | Remco Geurts |  | Aangepast op
"Dit zijn hele mooie wedstrijden, als wij winnen komen wij dichtbij", aldus trainer Vreman. "En dan heb je een mooie uitgangspositie." Toch blijft Vreman realistisch: "Het zal voor ons wel een zware wedstrijd worden." Simon Colyn sluit zich aan bij zijn trainer "Allebei de teams komen goed voorbereid en we weten allemaal wat er op het spel staat", aldus de middenvelder, die het behalen van een van de directe promotieplekken niet als onmogelijk ziet. "We weten hoe goed we zijn en het ons doel is om zo hoog mogelijk te eindigen."

Naast promotie met De Graafschap heeft de Canadees nog een ander duidelijk doel voor ogen. In 2026 wordt het WK gespeeld in Canada en daar wil hij als onderdeel van de nationale ploeg bij zijn: "Het is in mijn woonplaats Vancouver dus dat is zeker mijn nummer één doel om er dan te zijn." De middenvelder speelde al jeugdinterlands voor Canada, maar nog niet bij het eerste elftal. "Dan moet je wel in een hoogste divisie voetballen", laat Colyn weten. "Het is dus ook mijn doel om met de Graafschap naar de Eredivisie te promoveren en mezelf daar te laten zien."

Seuntjens in de punt
Morgen kan Colyn zich ook weer laten zien, de middenvelder begint in de basis. Vreman moet het doen zonder de geschorste Alexander Büttner, de linksback wordt vervangen door Levi Schoppema, terwijl Devin Haen verdwijnt uit de basiself. "Ralf Seuntjens start in de spits, want we moeten meer balvaster zijn", aldus de trainer. "En ik denk dat Ralf daar beter in is dan Devin."

Extra steun
Tegen de Tricolores treedt De Graafschap aan op een goedgevulde Vijverberg, trainer Vreman hoopt dat de support een factor kan spelen. "De vorige wedstrijden waar we wat moesten speelden we uit, en nu hebben we extra steun in de rug", schetst de Achterhoeker. "Ik hoop dat het ons gaat helpen."

Opstelling De Graafschap: Jansen; Fortes, Hardeman, Schenk, Schoppema; Warmerdam, Colyn, Brittijn; Bosilj, Seuntjens, Önal.

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.