gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap maakt werk van trainingscomplex op De Bezelhorst

01e392bc12bca636a353f34f9198a62c.jpg

De Graafschap maakt opnieuw werk van trainingscomplex De Bezelhorst in Doetinchem. Met name Guus Hiddink stoort zich aan het gebrek aan faciliteiten op de accommodatie, zo moeten selectiespelers nu op en neer naar stadion De Vijverberg om te douchen of te lunchen.

Jasper Hazelaar |
Hiddink was donderdagavond te gast op een sponsoravond op het stadion, waar het klankbordlid op niet mis te verstane wijze duidelijk maakte dat de faciliteiten ondermaats zijn. Als oud-trainer van onder meer Real Madrid, Chelsea en PSV is hij beter gewend dan De Bezelhorst. Algemeen directeur Michael Ogubai bevestigt dat De Graafschap ambities heeft met het complex: “Het gaat dan vooral om de faciliteiten. Het is op dit moment zo dat je niet met de hele selectie daar kan douchen en eten, want de koks zijn op het stadion. Het is inderdaad niet zoals op bijvoorbeeld De Herdgang (trainingscomplex PSV, red.).”

De club heeft nog niet uitgesproken of het gaat voor volledige nieuwbouw of een renovatie. Waar de investering vandaan komt, is ook nog niet duidelijk, aangezien de portemonnee van De Graafschap aardig leeg is. Enkele jaren geleden trok de gemeente nog de beurs. “Er zijn verschillende scenario’s mogelijk, op langere termijn kan het dan ook over velden gaan”, aldus Ogubai. “Maar dat moet ook in overleg gebeuren met onze partners op De Bezelhorst. In ieder geval merken we dat De Graafschap de afgelopen maanden ontzettend wordt omarmd. Guus Hiddink is natuurlijk niet de minste, wie weet kan dat leiden tot meer initiatieven.”

Gesprek op gemeentehuis
Vrijdagmiddag volgt er al een gesprek met de gemeente om te kijken welke mogelijkheden er op De Bezelhorst liggen, waar ook Hiddink bij aanschuift. Ogubai benadrukt dat de plannen in de ‘oriënterende fase’ zitten en wil ook nog in gesprek met andere sportverenigingen op het Doetinchemse sportpark. “We hopen dat de gemeente openstaat voor het initiatief en verder het gesprek aan wil gaan”, zegt de algemeen directeur. “We hebben gelukkig wel een burgemeester en een gemeente die zich voor topsport en breedtesport inzetten.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-02 at 21.45.57.jpeg

Coalitieadvies Doetinchem zonder verkiezingswinnaar: ‘Zwarte bladzijde’

Klaas Agricola, verkenner van de gemeente Doetinchem, heeft donderdagavond zijn advies gepresenteerd aan de gemeenteraad over de vorming van een nieuwe coalitie. Na gesprekken met alle fracties afgelopen zaterdag ziet hij voldoende aanknopingspunten voor een samenwerking tussen PRO, CDA, VVD en D66. Winnaar van de verkiezingen, Gemeentebelang Doetinchem, valt opvallend genoeg buiten dit advies.

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.

VBGRAFCE0.jpg

Dijkhuizen voorzichtig met spelers in druk paasweekend: ‘Zuinig op zijn’

De Graafschap wacht met twee wedstrijden een druk Paasweekend. Op de Vijverberg is maandagmiddag Jong AZ de tegenstander, maar eerst reizen de Superboeren vrijdag af naar Eindhoven. Met de plaatselijke FC treffen ze een ploeg die qua thuisresultaten in vorm is. In het Jan Louwers Stadion werden de laatste vier wedstrijden gewonnen door de Eindhovenaren.

AspergesElten.jpeg

Aspergeseizoen gestart in Elten: grensafsluiting bij Beek kan invloed hebben op verkoop

Het aspergeseizoen is weer van start gegaan, zo ook bij Winfried Derksen uit Elten, die zijn asperges grotendeels aan Nederlanders verkoopt. Ondanks dat hij een goede oogst verwacht kan de grensafsluiting bij Beek wel gevolgen hebben voor zijn omzet. Toch hoopt hij dat de Nederlanders zijn asperges alsnog weten te vinden.

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.