“We hebben natuurlijk een paar jongens die daar gespeeld hebben met Kaya (Symons) en Bouke (Boersma)”, aldus trainer Marinus Dijkhuizen. “Ik merk het ook aan mijn stafleden dat er iets extra’s op het spel staat. Dat vind ik mooi om te zien, want emotie hoort bij voetbal.” De Graafschap hoopt voor het eerst sinds 2007 te winnen in het Gelredome. Vorig seizoen jaar trokken de Superboeren op een ijskoude zondag in februari als favoriet naar Arnhem, maar kregen ze deksel op de neus en verloren ze met 2-0.
Bij de voorbereiding op het duel van donderdagavond neemt Dijkhuizen dat mee en geeft hij ook het sentiment een rol. “Je probeert het belang aan te geven, je laat weten hoelang het geleden is dat we daar gewonnen hebben en voor de rest is vooral zorgen dat we ons eigen plan weer kunnen spelen”, schetst de oefenmeester.
De wedstrijd in Arnhem telt niet voor de tweede periode, maar drie punten kunnen wel een derde plaats opleveren. Volgens aanvoerder Reuven Niemeijer is de huidige vorm loon na werken: “In het begin van het seizoen waren we nog wat ongelukkig in het verdedigen en in het afmaken van kansen, het valt nu goed op zijn plek.”
Uitvak uitverkocht
Met de Superboeren reizen ook zo'n 800 supporters mee naar Arnhem en is het uitvak uitverkocht. Volgens Niemeijer zullen zij wederom als een belangrijke twaalfde man spelen. “De supporters zijn altijd een steun in de rug voor ons en dat verwachten we morgen ook”, aldus de middenvelder. “Misschien dat ze nog wat luider aanwezig zullen zijn omdat het een speciale wedstrijd is.”
Trainer Dijkhuizen kan donderdag weer beschikken over middenvelder Teun Gijselhart, die zijn schorsing heeft uitgezeten. De middenvelder keert terug in de basis. Dit gaat ten koste van Milan Smits. Ook Rowan Besselink en Othniel Raterink zijn beiden fit.
Opstelling De Graafschap: Wieggers; Raterink, Besselink, Bultman, Symons; Meerstadt, Niemeijer, Gijselhart; Van der Heide, Boersma, El Kadiri.