gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap de koker in na overwinning op TOP Oss

6b59d8f4cda88431eea39e55f5c9eeea.jpg

De Graafschap heeft dinsdag in de eerste ronde van het bekertoernooi afgerekend met TOP Oss. In eigen huis werd het 4-1. Vrijdagavond gaan de Doetinchemmers de koker in voor de tweede ronde van de KNVB-beker.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
De Doetinchemmers begonnen met veel nieuwe namen ten opzichte van de laatste competitiewedstrijden in de basis. Zo waren er basisplaatsen voor verdedigers Kaya Simons en Maas Willemsen, terwijl Yannick Eduardo in de spits begon. In de 17e minuut kwam De Graafschap op voorsprong toen Ibrahim El Kadiri de bal met zijn rechter in de verre hoek plaatste. Lang konden de Doetinchemmers echter niet van de voorsprong genieten: in de 21e minuut kwam TOP langszij door een benutte penalty van Abel Stensrud. De bal ging op de stip na een fout van Simons.

De eerste helft verliep verder gezapig en 1-1 leek de ruststand te worden, maar via een merkwaardig doelpunt kwam er toch 2-1 op het scorebord te staan. Eduardo kreeg de bal op zijn knie en zag hem tegen de touwen gaan. Volgens de officiële lezing is het een eigen doelpunt, op naam van Xander Lambrix.

Na rust begon De Graafschap beter te spelen. Vooral door het inbrengen van Youssef El Jebli kwam er meer voetbal in de ploeg. De publiekslieveling wist Mahi veelvuldig te vinden en het duo versierde ook een penalty voor de Superboeren. Deze opgelegde kans wist El Jebli te verzilveren: 3-1. In de laatste seconden van de wedstrijd wist de ingevallen Tristan van Gilst nog een kers op de taart te zetten. Eindstand: 4-1.

Vrijdagavond gaan de Doetinchemmers de koker in voor de tweede ronde van de KNVB-beker. Om 17.00 uur is de loting, en de Superboeren spelen zelf om 20.00 uur in eigen huis op de Vijverberg tegen FC Dordrecht.

Lees ook

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.

72cfbcb8-b183-40c5-950f-e888ac8907a2.jpg

Brand in bouwcontainer in Lengel: brandweer laat bak vollopen

De brandweer heeft donderdagavond een brandje in een bouwcontainer in Lengel snel weten te blussen. Hoe de brand is ontstaan, is niet bekend.

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.