gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap bekert door na ruime zege op Sparta Nijkerk

04f315bca7adbffd4f9ef1f3de5244de.jpg

De Graafschap heeft zich donderdagavond eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. Op de eigen Vijverberg werd met 4-0 gewonnen van Sparta Nijkerk. De grote man aan de zijde van de Doetinchemmers was Jesse van de Haar.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De Doetinchemmers begonnen met de nodige wijzigingen in de basis aan de wedstrijd tegen de derdedivisionist. Doelman Ties Wieggers stond onder de lat, terwijl Lion Kaak en Youssef El Jebli op het middenveld startten. Voor de Superboeren was het donderdag een mooie kans om vertrouwen te tanken, aangezien het voetbal de laatste weken niet om over naar huis te schrijven was. Dat gebeurde dan ook: na twaalf minuten wist Jesse van de Haar de 1-0 al op het scorebord te zetten.

De Graafschap was duidelijk de betere ploeg in de eerste helft, en in de veertigste minuut mocht Van de Haar zijn tweede van de avond binnentikken. Een verwoestend schot van Kaak belandde op de lat, maar de spits was alert en tikte de rebound binnen. Een paar minuten later leek de hattrick compleet, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel van aangever Jeffry Fortes. Ruststand: 2-0.

In de tweede helft kwamen de bezoekers uit Nijkerk sterk uit de kleedkamer. Wieggers hield zijn doel echter schoon. Een kwartier na rust was het voor Van de Haar alsnog raak, en hij mocht de derde van de avond achter zijn naam zetten. De FC Utrecht-huurling knikte een voorzet van Donny Warmerdam gemakkelijk binnen. De spits kreeg direct een publiekswissel van trainer Jan Vreman.

In de 79ste minuut volgde een mooi moment voor invaller Blnd Hassan. De aanvaller schoot de 4-0 binnen, tevens zijn eerste officiële doelpunt in de hoofdmacht. De Graafschap kwam verder niet meer in de problemen en zo zitten de blauw-witten bij de laatste zestien in het bekertoernooi.

De Doetinchemmers horen vrijdagavond wie ze treffen in de achtste finales van de KNVB-beker. Zondag wacht de Superboeren de laatste wedstrijd van 2024. In Volendam treffen de mannen van Jan Vreman de nummer twee van de eerste divisie.

Lees ook

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.

lintjes raad 22-26.jpg

Twaalf raadsleden nemen afscheid in Bronckhorst, drie ontvangen koninklijke onderscheiding

Twaalf raadsleden van de gemeente Bronckhorst hebben dinsdagavond afscheid genomen van de Bronckhorster politiek. Drie van hen zijn opgenomen als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Patrick van Domburg reikte op 31 maart de koninklijke onderscheidingen in de raadszaal in Hengelo uit.

WASMACHINE20.jpg

Eén jaar vernieuwde wasservice Montferland: een voldoende maar de nodige problemen

De veelbesproken Montferlandse wasservice draait inmiddels een jaar bij lokale partner Mabeon in Doetinchem. Eerder draaide Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Hoewel de gebruikers de nieuwe wasservice na één jaar ‘een dikke 7’ geven, vallen er nog een aantal zaken op.

PrikkelarmZwemmen0.png

Achterhoek zet in op prikkelarm sporten met Aqua Silent: ‘Vaak geeft muziek te veel prikkels’

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua Silent op het programma.