gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoeks raceteam haalt Noord-Ierse coureur binnen

8ea2eff144645994f2adc27414e28bc2.jpg

Het motorsportteam Performance Racing Achterhoek uit Hengelo heeft een ware straatracer binnengesleept voor het komende seizoen. Naast de coureurs Jorn Hamberg en Ilja Caljouw komt vanaf dit jaar de Noord-Ierse coureur Adam McLean het Achterhoekse raceteam versterken.

Viggo Zweverink |
"Ik heb na een aantal jaar racen in het Verenigd Koninkrijk de keuze gemaakt om een nieuwe uitdaging aan te gaan", laat Adam McLean weten. "Ik moet de nieuwe circuits nog wel leren, wat een hoop werk gaat zijn, maar ik kijk uit naar deze uitdaging." En die uitdaging moet volgens teambaas Arno Wassink wel goedkomen: "Hij is in Ierland een bekende coureur en hij weet heel goed wat straatracen betekent." In Nederland is Adam McLean geen bekende naam, maar in Noord-Ierland heeft hij al aardig wat prestaties op zijn naam staan.

Zo heeft hij de afgelopen jaren een aantal keer de top vijf positie weten te bemachtigen tijdens de North West 200-straatrace, het grootste sportevenement van Ierland en tevens de warming-up van de Isle of Man TT. Daarnaast was hij in 2017 de snelste nieuwkomer tijdens de Isle of Man TT, de gevaarlijkste race ter wereld. Het Achterhoekse raceteam haalt hiermee dus absoluut geen nieuwkomer binnen. "Het is nog wel afwachten wat de resultaten worden," aldus Wassink. "Top vijf moet wel lukken, een paar podiumplekken moet ook wel haalbaar zijn."

Hengelo
De Noord-Ierse coureur kan de thuisrace van het Achterhoekse raceteam op de Varsselring niet rijden, omdat deze tegelijkertijd gehouden wordt als de North-West 200, de thuisrace van McLean. Toch vindt de Noord-Ier het jammer dat hij voor een dilemma stond: "De race in Hengelo is de thuisrace van mijn team, ik hoop volgend jaar daar wel echt te kunnen rijden." De keuze om in Noord-Ierland te gaan racen snapt Wassink volledig: "Hij moet die race gaan rijden, dat is zijn race."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: Performance Racing Achterhoek

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.