gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoeks raceteam haalt Noord-Ierse coureur binnen

8ea2eff144645994f2adc27414e28bc2.jpg

Het motorsportteam Performance Racing Achterhoek uit Hengelo heeft een ware straatracer binnengesleept voor het komende seizoen. Naast de coureurs Jorn Hamberg en Ilja Caljouw komt vanaf dit jaar de Noord-Ierse coureur Adam McLean het Achterhoekse raceteam versterken.

Viggo Zweverink |
"Ik heb na een aantal jaar racen in het Verenigd Koninkrijk de keuze gemaakt om een nieuwe uitdaging aan te gaan", laat Adam McLean weten. "Ik moet de nieuwe circuits nog wel leren, wat een hoop werk gaat zijn, maar ik kijk uit naar deze uitdaging." En die uitdaging moet volgens teambaas Arno Wassink wel goedkomen: "Hij is in Ierland een bekende coureur en hij weet heel goed wat straatracen betekent." In Nederland is Adam McLean geen bekende naam, maar in Noord-Ierland heeft hij al aardig wat prestaties op zijn naam staan.

Zo heeft hij de afgelopen jaren een aantal keer de top vijf positie weten te bemachtigen tijdens de North West 200-straatrace, het grootste sportevenement van Ierland en tevens de warming-up van de Isle of Man TT. Daarnaast was hij in 2017 de snelste nieuwkomer tijdens de Isle of Man TT, de gevaarlijkste race ter wereld. Het Achterhoekse raceteam haalt hiermee dus absoluut geen nieuwkomer binnen. "Het is nog wel afwachten wat de resultaten worden," aldus Wassink. "Top vijf moet wel lukken, een paar podiumplekken moet ook wel haalbaar zijn."

Hengelo
De Noord-Ierse coureur kan de thuisrace van het Achterhoekse raceteam op de Varsselring niet rijden, omdat deze tegelijkertijd gehouden wordt als de North-West 200, de thuisrace van McLean. Toch vindt de Noord-Ier het jammer dat hij voor een dilemma stond: "De race in Hengelo is de thuisrace van mijn team, ik hoop volgend jaar daar wel echt te kunnen rijden." De keuze om in Noord-Ierland te gaan racen snapt Wassink volledig: "Hij moet die race gaan rijden, dat is zijn race."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: Performance Racing Achterhoek

Lees ook

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden

Transformator10.png

Loeizware transformator in het holst van de nacht over Achterhoekse wegen

Een transformator van maar liefst 250 ton, wat ongeveer te vergelijken is met een volledig beladen Boeing 747-400. Moest in het holst van de nacht van Doetinchem naar Hengelo worden verplaatst. Met een afmeting van 4,5 meter hoog, bijna 4 meter breed en 11,5 meter lang was dat een flinke klus.