gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Speeltuinen Aalten heringericht en verbeterd

a849d3678ed86a09c67808546aaf2009.jpg
Redactie REGIO8 |

"Wat we hebben gerealiseerd is dat er veertig locaties zijn weggehaald", aldus wethouder Gerard Nijland. "Dat klinkt veel, maar we hebben ook veertig locaties vergroot en veranderd. 28 locaties hebben we weinig aan gedaan en er zijn zes locaties bijgekomen. Dus ze zijn veel beter op de locaties gekomen waar de kinderen ook op een bepaalde afstand wonen." De initiatiefneemster van de speeltuin aan de Burgemeester van Kluyvestraat is uitermate tevreden over het resultaat. "Het is echt een supermooie plek geworden waar de kinderen zich heel goed kunnen vermaken", vertelt Joyce Cornelissen. "Uiteindelijk ook nog sneller dan eerst gedacht, dus we zijn heel tevreden."

De komst van de speeltuin was volgens Cornelissen noodzakelijk, omdat de oude situatie niet aansloot bij de behoefte van de buurt. "De speeltuin zat achter de huizen, eigenlijk uit het zicht van iedereen", aldus Cornelissen. "Dat maakte dat kinderen er niet graag heen gingen en dat ouders hun kinderen niet graag lieten gaan. Nu hebben we een speeltuin in het centrum van de wijk dus dat is heel erg mooi." Ze merkt ook dat kinderen nu daadwerkelijk meer buiten spelen. "De speeltuin is echt heel goed bezocht. Eigenlijk zijn er altijd wel kinderen hier aan het spelen."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.