gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

SP voert actie voor dubbelspoor Achterhoek

8c40ff68dc342d85675019777927b5d5.jpg
Redactie REGIO8 |
De SP zal woensdagochtend om 7:00 uur de actie aftrappen op het centraal station van Doetinchem. De politieke partij zal, in eigen woorden, steunbetuigingen verzamelen in de vorm van puzzelstukjes. Vervolgens zullen deze worden aangeboden aan het provinciebestuur. "Het is aan de Gelderse politiek om het laatste puzzelstukje toe te voegen zodat de drukste regionale lijn van het land weer gaat sporen!", aldus SP-statenlid Maurits Gemmink.

"Het enkelspoorlijntje dat nu tussen Zevenaar en Winterswijk ligt is te storingsgevoelig", vindt Gemmink. Het spoor tussen Zevenaar en Didam wordt de komende periode al verdubbeld. "Valt nu een trein uit dan staat meteen alles stil. Dat is niet meer van deze tijd!" De SP geeft aan dat in het programma van Gedeputeerde Staten staat dat er werk zou worden gemaakt van de verdubbeling van de spoorlijn. "Alles staat klaar om te kunnen beginnen", aldus Gemmink. "Alleen ontbreekt het laatste puzzelstukje nog: het geld om het uit te voeren. En dat terwijl we de rijkste provincie van Nederland zijn!"

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-02 at 21.45.57.jpeg

Coalitieadvies Doetinchem zonder verkiezingswinnaar: ‘Zwarte bladzijde’

Klaas Agricola, verkenner van de gemeente Doetinchem, heeft donderdagavond zijn advies gepresenteerd aan de gemeenteraad over de vorming van een nieuwe coalitie. Na gesprekken met alle fracties afgelopen zaterdag ziet hij voldoende aanknopingspunten voor een samenwerking tussen PRO, CDA, VVD en D66. Winnaar van de verkiezingen, Gemeentebelang Doetinchem, valt opvallend genoeg buiten dit advies.

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.

VBGRAFCE0.jpg

Dijkhuizen voorzichtig met spelers in druk paasweekend: ‘Zuinig op zijn’

De Graafschap wacht met twee wedstrijden een druk Paasweekend. Op de Vijverberg is maandagmiddag Jong AZ de tegenstander, maar eerst reizen de Superboeren vrijdag af naar Eindhoven. Met de plaatselijke FC treffen ze een ploeg die qua thuisresultaten in vorm is. In het Jan Louwers Stadion werden de laatste vier wedstrijden gewonnen door de Eindhovenaren.

AspergesElten.jpeg

Aspergeseizoen gestart in Elten: grensafsluiting bij Beek kan invloed hebben op verkoop

Het aspergeseizoen is weer van start gegaan, zo ook bij Winfried Derksen uit Elten, die zijn asperges grotendeels aan Nederlanders verkoopt. Ondanks dat hij een goede oogst verwacht kan de grensafsluiting bij Beek wel gevolgen hebben voor zijn omzet. Toch hoopt hij dat de Nederlanders zijn asperges alsnog weten te vinden.

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.