gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

SP voert actie voor dubbelspoor Achterhoek

8c40ff68dc342d85675019777927b5d5.jpg
Redactie REGIO8 |
De SP zal woensdagochtend om 7:00 uur de actie aftrappen op het centraal station van Doetinchem. De politieke partij zal, in eigen woorden, steunbetuigingen verzamelen in de vorm van puzzelstukjes. Vervolgens zullen deze worden aangeboden aan het provinciebestuur. "Het is aan de Gelderse politiek om het laatste puzzelstukje toe te voegen zodat de drukste regionale lijn van het land weer gaat sporen!", aldus SP-statenlid Maurits Gemmink.

"Het enkelspoorlijntje dat nu tussen Zevenaar en Winterswijk ligt is te storingsgevoelig", vindt Gemmink. Het spoor tussen Zevenaar en Didam wordt de komende periode al verdubbeld. "Valt nu een trein uit dan staat meteen alles stil. Dat is niet meer van deze tijd!" De SP geeft aan dat in het programma van Gedeputeerde Staten staat dat er werk zou worden gemaakt van de verdubbeling van de spoorlijn. "Alles staat klaar om te kunnen beginnen", aldus Gemmink. "Alleen ontbreekt het laatste puzzelstukje nog: het geld om het uit te voeren. En dat terwijl we de rijkste provincie van Nederland zijn!"

Lees ook

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.

MediaMarkt.jpeg

Mogelijk woningen op voormalig MediaMarkt-pand Doetinchem, ook Basic-Fit vertrekt

Het voormalige MediaMarkt-pand aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem krijgt mogelijk een nieuwe invulling met woningbouw en vrijetijdsvoorzieningen. Sinds het vertrek van de elektronicazaak staat een groot deel van het pand leeg. Momenteel maakt alleen sportschool Basic-Fit nog gebruik van het gebouw, maar ook daar komt binnenkort verandering in.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 14.10.12.jpeg

Doetinchem ontvangt vijfde editie Achterhoek Pride

Doetinchem is in juni gastgemeente van de Achterhoek Pride. Aandacht voor inclusiviteit is er al op zondag 31 mei, als de gezamenlijke startbijeenkomst in de stad wordt gehouden. De belangenvereniging Stadsgroep Doetinchem organiseert de maand voor LHBTI+ met vrijwilligers en initiatiefnemers.

Groenetuinen20.jpg

Straten groener én klaar voor droogte: Doetinchem zet in op inspiratietuinen

In een tijd van toenemende weersextremen en droge periodes, wordt het steeds belangrijker om onze leefomgeving aan te passen volgens het Waterschap Rijn en IJssel. Toch ontbreekt het veel huiseigenaren aan inspiratie om hun tuin groener en waterbestendiger te maken. Met de opening van zogenoemde ‘groen-blauwe inspiratietuinen’ in de gemeente Doetinchem, moet daar verandering in komen.

Berkel.jpg

CDA en PRO in Berkelland voor blok gezet: aansluiten of buitenspel

Een open discussie over het tweesporen-voorstel van verkenner Jurgen van Houdt? Vergeet het maar! De politieke koers voor de komende vier jaren in Berkelland werd direct verankerd en Van Houdt, burgemeester van Rijssen-Holten, verliet dinsdagavond ontgoocheld het gemeentehuis in Borculo.