gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sona en Sallva uit Syrië zijn 'freewilligers' bij Reurpop

dbba605d8613b53938d240348d7498af.jpg

Meer dan honderd vrijwilligers dragen een steentje bij tijdens het organiseren van festival Reurpop in Ruurlo. Dit jaar zijn er voor het eerst ook nieuwkomers die meehelpen: freewilligers.

Redactie REGIO8 |
"We proberen bij Reurpop om iedereen te betrekken bij het festival", legt Matthijs Weenk van de organisatie bij Omroep Gelderland uit. "Deze freewilligers zijn net als iedere andere vrijwilliger. Ze helpen waar ze kunnen. De verbastering van de naam freewilliger komt voort uit het internationale woord 'free' (vrij zijn) en het klinkt als vrijwilliger op zijn Achterhoeks vri-jwilliger." Sona en Sallva komen uit Syrië en wonen inmiddels in de gemeente Berkelland. Vandaag helpen ze mee om de boel een beetje op te fleuren. "We zijn een soort boog aan het maken met allemaal gekleurde lintjes", vertelt Sona.

Een paar weken geleden is er een bijeenkomst geweest met nieuwkomers die wel wilden helpen. "De mensen waren en zijn echt enorm enthousiast. Ze willen de halve organisatie wel op zich nemen", lacht Weenk. "Ik vind het heel erg leuk om samen met deze mensen te helpen", zegt Sallva. Ook Sona vindt het leuk. Beide dames komen ook komend weekend tijdens het evenement in actie: "Ik ga helpen bij de entree met het scannen van de kaartjes", zegt Sona. "Ik kom ook helpen, maar ik ga ook een beetje van het festival genieten", lacht ze.

Nieuwe podia en tal van artiesten
Duizenden mensen weten komend weekend weer de weg te vinden naar Ruurlo. Reurpop begint vrijdag. Het festival heeft dit jaar vijf podia. Onder andere Douwe Bob, Danny Froger en Old ni-js treden op: "We zijn niet het festival van de grote namen, maar we zijn een festival van de beleving", zegt Weenk. "Iedereen is hier welkom. Het gaat vooral om het ontmoeten en het gezellig samenzijn."

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.