gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sona en Sallva uit Syrië zijn 'freewilligers' bij Reurpop

dbba605d8613b53938d240348d7498af.jpg

Meer dan honderd vrijwilligers dragen een steentje bij tijdens het organiseren van festival Reurpop in Ruurlo. Dit jaar zijn er voor het eerst ook nieuwkomers die meehelpen: freewilligers.

Redactie REGIO8 |
"We proberen bij Reurpop om iedereen te betrekken bij het festival", legt Matthijs Weenk van de organisatie bij Omroep Gelderland uit. "Deze freewilligers zijn net als iedere andere vrijwilliger. Ze helpen waar ze kunnen. De verbastering van de naam freewilliger komt voort uit het internationale woord 'free' (vrij zijn) en het klinkt als vrijwilliger op zijn Achterhoeks vri-jwilliger." Sona en Sallva komen uit Syrië en wonen inmiddels in de gemeente Berkelland. Vandaag helpen ze mee om de boel een beetje op te fleuren. "We zijn een soort boog aan het maken met allemaal gekleurde lintjes", vertelt Sona.

Een paar weken geleden is er een bijeenkomst geweest met nieuwkomers die wel wilden helpen. "De mensen waren en zijn echt enorm enthousiast. Ze willen de halve organisatie wel op zich nemen", lacht Weenk. "Ik vind het heel erg leuk om samen met deze mensen te helpen", zegt Sallva. Ook Sona vindt het leuk. Beide dames komen ook komend weekend tijdens het evenement in actie: "Ik ga helpen bij de entree met het scannen van de kaartjes", zegt Sona. "Ik kom ook helpen, maar ik ga ook een beetje van het festival genieten", lacht ze.

Nieuwe podia en tal van artiesten
Duizenden mensen weten komend weekend weer de weg te vinden naar Ruurlo. Reurpop begint vrijdag. Het festival heeft dit jaar vijf podia. Onder andere Douwe Bob, Danny Froger en Old ni-js treden op: "We zijn niet het festival van de grote namen, maar we zijn een festival van de beleving", zegt Weenk. "Iedereen is hier welkom. Het gaat vooral om het ontmoeten en het gezellig samenzijn."

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.