gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

'Solide' Bronckhorst investeert, maar hint ook op bezuinigingen

5a81f2028c29d907d2528d1db0763702.jpg

Bronckhorst wil met het nieuwe programmaplan de komende jaren het ingeslagen beleid uit het coalitieakkoord verder uitvoeren en blijven investeren. Ondanks de gezonde financiële status van de gemeente en een sluitende begroting van 104 miljoen zijn er volgens wethouder Antoon Peppelman ook aandachtspunten op het gebied van zorg.

Tim Rondeel |
"Ik ben blij met de begroting", aldus wethouder Antoon Peppelman. "We zijn een financieel gezonde gemeente en we willen nu op een goede manier in Bronckhorst investeren." Dat wil de gemeente onder andere doen met een investering van twintig miljoen euro voor nieuwe scholen en het toekomstigbestendig maken van sportaccommodaties. De ambitie om 1.700 woningen te realiseren blijft ook staan. Ook worden bedrijventerreinen in de gemeente vernieuwd en vergroot. De gemeente is volgens de wethouder in staat om te blijven investeren dankzij een 'solide' financiële positie. Hij denkt ook dat het belangrijk is om voorbereid te zijn op grote vraagstukken, zoals de energiecrisis, in de wereld.

Volgens Peppelman kan Bronckhorst de aangekondigde ravijnjaren vanaf 2026 opvangen omdat er goed is gespaard. "We hebben veel taken opgelegd maar de middelen vanuit het Rijk om die uit te voeren zijn niet genoeg. Hierin moeten we met alle gemeenten samen optrekken en een boodschap overbrengen." Hij geeft wel aan dat er na deze begroting langzaam gekeken moet worden naar eventuele bezuinigingen.

Onzekerheden in de zorg
Door de stijgende kosten van zowel jeugd- als Wmo-zorg liggen er volgens de wethouder 'onzekerheden' op de loer. Om zo goed mogelijke zorg te kunnen bieden wil Bronckhorst preventieve en alternatieve zorg bieden. "We willen de problemen in de jeugdzorg oplossen met voorliggende voorzieningen" laat Peppelman weten. "Er blijft altijd specialistische hulp nodig, maar bij sommige gevallen kan bijvoorbeeld aanmelden bij een vereniging ook uitkomst bieden om jongeren te helpen."

'Asielinstroom is een kans'
Ook de vergrijzing speelt een rol in de zorg, schetst de wethouder. Om genoeg arbeidskrachten te behouden wil Bronckhorst investeren in faciliteiten in de gemeente. "Als regio moeten we aantrekkelijk zijn om te komen werken. We bouwen genoeg huizen dus dat is het probleem niet", aldus Peppelman. "Ook de asielinstroom zie ik als een kans, we kunnen ze de aankomende jaren op een goede manier begeleiden naar onze arbeidsmarkt."

Woonlasten
De woonlasten in de gemeente stijgen niet verder dan de inflatie. Inwoners die problemen hebben om de gestegen kosten te betalen kunnen zich melden bij de gemeente. "We willen zorgen dat inwoners met lage inkomens het hoofd boven water kunnen houden", aldus de wethouder. "We willen in deze onzekere tijd inwoners helderheid en duidelijkheid geven."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, De gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.