gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst trekt miljoenen uit voor nieuwe basisscholen in Zelhem en Halle

1ce1b72a09843cb97b5b6bdf2dc9b0ef.jpg

Zelhem krijgt op termijn twee nieuwe schoolgebouwen, terwijl er ook een volledig nieuw pand komt voor de Dorpsschool in Halle, dat besluit het college van Bronckhorst. Mede om deze investeringen te betalen wil gemeente twintig miljoen euro uit de algemene reserve halen.

Jasper Hazelaar |
De toekomst van het onderwijs in Zelhem en Halle werd de afgelopen tijd onderzocht, nu ligt er een concreet plan. Er komt een nieuw schoolgebouw voor basisschool Jan Ligthart in Zelhem op de huidige locatie, terwijl De Meene en 't Loo vervangende nieuwbouw krijgen op een nog te bepalen plek. “De Jan Ligthart-school was al niet nieuw meer toen ik er vijftig jaar geleden op zat”, zegt wethouder Anton Peppelman gekscherend. “De schoolgebouwen in Zelhem zijn echt op. De andere schoolgebouwen in de gemeente zijn niet uit beeld, maar komen in de toekomst.”

Het eerst lijkt de schop echter de grond in te gaan in Halle, waar de Dorpsschool naarstig aan vernieuwing toe is. Met name de noodlokalen zijn op. Het leerlingenaantal blijft de komende jaren stabiel, de directeur gaat zelfs uit van een lichte groei, wat reden is om hier voor volledige nieuwbouw te gaan. Net als voor de twee projecten in Zelhem, wordt ook in Halle 300.000 euro uitgetrokken om voorlopig verder te gaan met voorbereidingen.

Flink wensenlijstje
Het geld voor de scholen in Zelhem en Halle moet komen uit de investeringsagenda waar, na een toevoeging van twintig miljoen euro uit de algemene reserve, ruim 42 miljoen euro in zit. Dit is niet alleen bedoeld voor de schoolgebouwen, want de gemeente heeft een flink wensenlijstje. Zo moeten sporthallen worden aangepakt, lopen er meerdere vitale kernen-projecten en worden er aanpassing gedaan aan de infrastructuur. “Maar met de nieuwe scholen neem je wel een behoorlijke hap uit het bedrag”, aldus Peppelman.

‘Een uniek bedrag’
De gemeenteraad van Bronckhorst stemt in oktober over de verschillende plannen die het college heeft met de investeringsagenda. “Met deze grote en brede investeringsplannen geven we zoveel mogelijk invulling aan vragen en behoeften uit de samenleving”, vindt Peppelman, die als verantwoordelijk wethouder financiën nog wel wat wil zeggen over de tientallen miljoenen die beschikbaar zijn. “Het is echt een uniek bedrag. We kunnen alle voorstellen doen omdat Bronckhorst een financieel gezonde gemeente is.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.