Ulft, Netherlands

Slöetjes stopt definitief als volleybalster

Lonneke Slöetjes uit Lichtenvoorde is definitief gestopt als volleybalster. Met meer dan driehonderd interlands en het winnen van de Champions League is ze een van de meest succesvolle Nederlandse volleybalsters ooit.
Jasper Hazelaar | 23 februari 2021 11:53 | Aangepast op 23 februari 2021 11:53
In 2018 maakte REGIO8 een special over de topvolleybalster

“Het afgelopen jaar heb ik gezocht naar drijfveren en motieven om weer te gaan spelen”, laat de 30-jarige Slöetjes weten. Afgelopen zomer kondigde ze aan tijdelijk te stoppen, maar de motivatie om weer op topniveau te volleyballen kwam niet terug. “Ik merk dat ik veel energie haal uit andere dingen die op mijn pad komen en die ik kan leren, bijvoorbeeld op het gebied van mijn studie. Daarnaast wil ik ook graag bij mijn familie in de buurt zijn nu.”

Slöetjes begon met volleyballen bij VCV in Varsseveld. Via Longa’59 uit Lichtenvoorde, toen een Nederlands topteam, en Pollux uit Oldenzaal speelde ze zich internationaal in de kijker. Ze speelde onder meer bij Münster (Duitsland), Busto Arsizio (Italië), SSC Schwerin (Duitsland) en de Europese topclub Vakifbank Istanbul (Turkijke). Bij die laatste ploeg veroverde ze in vier seizoenen tijd onder meer twee keer de Champions League.

Succes in Oranje
Vanaf 2008 kwam de Lichtenvoordse in totaal 302 keer in actie voor Oranje. Hoogtepunten bij het Nederlands team waren onder meer zilveren medailles op de EK's in 2015 en 2017 en plaatsing voor de Olympische Spelen in 2016. In Rio de Janeiro verloren de Oranjedames de halve finale. Na een teleurstellend EK in 2019 en het mislopen van kwalificatie voor de Olympische Spelen maakte ze vorige zomer bekend een pauze in te lasten. Deze pauze is nu definitief geworden.

Foto: Foto Hoogendoorn / Nevobo

Meest gelezen

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 3 jul 2025 01:08

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 3 jul 2025 10:20

Lees ook

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met veel bewolking en op zondag neerslag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Weersextremen en water stoppen niet bij de grens, onze waarschuwingen wel

November 2024. De regen viel periodeslang aanhoudend neer. In het grensgebied tussen Duitsland en Ne...

Dokkum volgt Doetinchem op als gastheer van Koningsdag

Na een Koningsdag met een Achterhoeks stempel in het hartje van Doetinchem, zal de Koninklijke famil...

Bibliotheek Doetinchem gaat grootschalig verbouwen: 'We zetten hem op zijn kop'

De bibliotheek van Doetinchem, Bibliotheek West-Achterhoek, staat aan de vooravond van een grootscha...

‘Cultuurbewaker’ Rondeel verlengt bij De Graafschap tot 2029

De Graafschap heeft het contract met keeperstrainer Jordy Rondeel verlengt tot de zomer van 2029. De...

Achterhoeker Haen tekent in Tilburg bij competitiegenoot van De Graafschap

Aanvaller Devin Haen uit Zieuwent vertrekt bij Feyenoord en kiest voor eerstedivisionist Willem II. ...