Ulft, Netherlands

Sinterklaas doet coronatest voor huisbezoek

Hulpsinterklazen en hulppieten in de Achterhoek maken zich op voor een andere Sinterklaasviering dan normaal. De discussie rond de kleur van de hulpjes van de goedheiligman is inmiddels traditie geworden, maar het bezorgen van pakjes in coronatijd zorgt voor nieuwe kopzorgen.
Pim Gerritzen | 3 december 2020 17:19 | Aangepast op 3 december 2020 17:19

“Helemaal het afstand houden, gooit wel roet in het eten”, aldus de hulpsinterklaas tijdens de pakjesavond van de familie Hermsen. “Het afstand houden is natuurlijk wel lastig. Die kinderen willen zó graag bij je komen, dus dat valt wel een beetje tegen.” Hoewel een aantal hulpsinterklazen uit de Achterhoek al in een vroeg stadium aangaf enkel online huisbezoeken te doen, is een fysiek huisbezoek volgens hulppiet Elène best mogelijk binnen de richtlijnen van het RIVM. Tijdens de huisbezoeken zet de eigenaresse van Vaye Musicaltheater naast zichzelf en de Sint, musicalpieten in die maximaal twaalf jaar oud zijn. Om helemaal zeker te zijn van de veiligheid, laten de volwassenen zichzelf uit voorzorg testen. “Ook omdat we bij verpleeghuizen en andere instellingen komen. dan vind ik het heel belangrijk”, zegt Vaye, wie negatief testte op het coronavirus. “Het is wel belangrijk om het heel zeker te weten. Een negatieve uitslag is goed, dus dan ga je lekkerder op pad.”

Naast de coronaperikelen blijft ook de zwartepietendiscussie een heet hangijzer, waardoor sommige hulpjes vaker of minder vaak door de schoorsteen moeten kruipen. In de Achterhoek stuiten de hulpsint en piet vooral op begrip. “We hebben wel vragen gekregen van: ‘Goh, het liefst zo zwart mogelijk’. Dan geven we aan voor de middenweg te gaan, dus donkere roetveegpieten”, vertelt de hulppiet. De reacties zijn volgens haar alleen maar positief. “Het gaat toch uiteindelijk alleen maar om de gelukkige gezichten van de kinderen”, vult de hulpsinterklaas aan. “En als je naar de zwartepietendiscussie kijkt, hebben we van alles wat. Ik denk dat we iedereen kunnen bedienen.”
Foto: REGIO8

Lees ook

Persoon zwaargewond na val uit hotelraam in Zeddam

Bij een hotel aan de ’s-Heerenbergestraat in Zeddam is een persoon zwaargewond geraakt na een val ui...

Tropisch begin van de zomer in de Achterhoek: “Het wordt bakken en braden”

De astronomische zomer is zaterdag officieel begonnen en dat merken inwoners van de Achterhoek gelij...

Vermiste miereneter tamandua teruggevonden in Eibergen: ‘Ze liep vrijwillig de kist in’

De vermiste boom-miereneter, tamandua, die vorige week ontsnapte uit haar verblijf in Hof van Eckber...

Minder maaien en vegen in Winterswijk? Plannen liggen klaar, maar duidelijkheid laat op zich wachten

Gras dat net iets langer blijft staan. Onkruid op stoepen dat niet meteen wordt weggehaald. En missc...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...