Ulft, Nederland
Terug

Silvoldenaar krijgt werkstraf voor matpartij

20932b8b7d3c2b1f6a2203834a558bfb.jpg
Redactie REGIO8 |
De 26-jarige man uit Silvolde kreeg het tijdens het uitgaan op kerstavond aan de stok met een eveneens 26-jarige man uit Westervoort. De twee rolden vechtend over straat in de Arnhemse binnenstad. “Daarvoor was er over en weer naar elkaar gescholden”, zo laat de Rechtbank in Zutphen weten. “De rechtbank rekent het de mannen aan dat zij de confrontatie hebben opgezocht, terwijl ze elkaar al gepasseerd waren op straat.”

Naast geweld tegen elkaar, werd ook een van de aangevers slachtoffer: “De mannen hebben geweld gebruikt tegen de aangevers door hen in het gezicht te stompen en te slaan”, aldus de rechtbank, die aangeeft dat een van de aangevers zich ook niet geheel onbetuigd heeft gelaten. “Dat één van de mannen handelde uit zelfverdediging, is niet aannemelijk geworden.” De man uit Westervoort kreeg dezelfde straf als de Silvoldenaar opgelegd. Die straf is lager dan de aanvankelijke eis van twee weken gevangenisstraf. Beide vechtersbazen moeten daarnaast een schadevergoeding van 250 euro betalen aan één van de aangevers.

Lees ook

Elten0.png

Ondernemers in Elten voelen gevolgen van grensmaatregelen, politiek kijkt naar Berlijn

Ondernemers in Elten merken dat hun omzet terugloopt door de verkeersmaatregelen bij de grens met Nederland waar eenrichtingsverkeer is ingesteld richting de grens.Tegelijkertijd richt de Duitse lokale politiek zich vooral op Berlijn, waardoor er weinig druk op de gemeente Montferland wordt uitgeoefend.

MarinusFluitje0.jpg

De Graafschap op bezoek in Maastricht: kleine kans op periodewinst

De Graafschap reist vrijdag af naar het diepe zuiden. In Maastricht wacht een ontmoeting met MVV Maastricht. Bij winst op de huidige nummer zeventien van de Eerste Divisie maken de Doetinchemmers zelfs nog kans op de derdeperiodetitel, al lijkt de focus daar niet op te liggen.

brugLochem4.jpg

Dodelijk brugongeval Lochem: partijen brachten risico’s niet goed in kaart

De partijen die betrokken waren bij de bouw van de Nettelhorsterbrug over het Twentekanaal in Lochem hebben de risico’s vooraf onvoldoende in kaart gebracht. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) na het dodelijke ongeval in februari 2024.

semvijverberg0.jpg

Advocaten moeder baby Sem willen nieuw onderzoek in hoger beroep

De advocaten van de moeder van baby Sem Vijverberg willen in hoger beroep nieuw forensisch en medisch onderzoek laten doen naar de dood van het pasgeboren jongetje, schrijft Omroep Gelderland. Dat bleek woensdag tijdens de eerste zitting bij het gerechtshof in Arnhem.

VanKeukentafelNaarKieslijst1.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Sjaak sr., Geerdy en Sjaak jr. Böhmer in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft het succes, daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze serie trappen we af met een bijzondere samenstelling: vader Sjaak sr. én moeder Geerdy staan samen met zoon Sjaak Böhmer jr. op de kieslijst voor Lokaal Belang Montferland.

Schermafbeelding 2026-02-26 100344.png

Motorrijdster komt ten val bij aanrijding in Zelhem

Een motorrijdster is op de kruising van de Stikkenweg met de Doetinchemseweg in Zelhem woensdagavond ten val gekomen na een aanrijding met een personenauto. De bestuurder van de auto zag bij het afslaan de motorrijdster over het hoofd.