gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sevenich op medaillejacht op EK in Spanje

ef943d7cba017a0c095c2c52f050e093.jpg
Redactie REGIO8 |
“We zijn geen onbekenden voor elkaar, dus het zal een mooi duel worden”, verwacht Sevenich. In clubverband speelt ze voor UVSE uit Budapest, wat het duel tussen de twee Europese toplanden extra beladen maakt. “Er zitten wel vijf meiden uit mijn clubteam bij, maar dat vind ik lekker want ik weet precies wat ze doen.” Toch is een overwinning niet vanzelfsprekend tegen een van de grote waterpololanden. “Hongarije is zeker een van de kanshebbers”, weet ook de Lichtenvoordse. “Er zit een aantal hele goede schutters bij, echt van wereldklasse. Die moeten we uitschakelen. Zolang we als team spelen en in ons eigen spel komen, is alles mogelijk.”

De laatste EK-titel voor de Nederlandse dames dateert uit 1993. “Het jaar dat ik geboren ben, dus het lijkt me heel mooi om daar verandering in te brengen”, vertelt Sevenich. “Zeker de meiden die een aantal zilveren medailles hebben, vinden het wel heel tof om ene keer om het hoogste treetje te staan.” De Nederlandse waterpolodames bouwen aan een team voor de Olympische Spelen in 2020, na de uitstekende groepsfase kunnen de vrouwen ook bij verlies met opgeheven hoofd Spanje verlaten. “Natuurlijk zullen we teleurgesteld zijn, maar het is dan ook een leermoment dat we meenemen.”

De halve finale begint woensdagmiddag om 17.00 uur en is te volgen via www.nos.nl.

Foto: REGIO8

Lees ook

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

Richard Berenschot wederom informateur Oude IJsselstreek

Net als vier jaar geleden is de Winterswijkse Richard Berenschot informateur in de gemeente Oude IJsselstreek. De reden dat hij de klus in de gemeente weer mag klaren is volgens grootste partij Lokaal Belang (zeven zetels) het goede resultaat van de vorige keer.

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Rechter veegt bezwaren tegen asielopvanglocatie Bronckhorst van tafel

Een groep omwonenden van het gemeentehuis van Bronckhorst heeft bij de rechtbank in Arnhem bot gevangen in hun verzet tegen een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in Bronckhorst. De rechter oordeelt dat de gemeente de vergunning terecht heeft verleend.

Ibrahim El Kadiri (2).jpg

El Kadiri weken uitgeschakeld bij De Graafschap

Ibrahim El Kadiri, aanvaller en smaakmaker van De Graafschap, staat de komende weken aan de kant met een blessure. De 24-jarige buitenspeler liep de kwetsuur op tijdens de verloren wedstrijd tegen ADO Den Haag (1-2).

Puzzelen0.png

Eerste Montferlands legpuzzelkampioenschap in Didam voor Alpe d’HuZes

Didam wordt maandag 6 april omgetoverd tot het puzzelwalhalla van de Achterhoek. In de sporthal van DSV Relax vindt die Tweede Paasdag het eerste Open Legpuzzelkampioenschap van Montferland plaats. De opbrengst van het evenement gaat naar Alpe d’HuZes, dat geld inzamelt voor kankeronderzoek.