gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sevenich op medaillejacht op EK in Spanje

ef943d7cba017a0c095c2c52f050e093.jpg
Redactie REGIO8 |
“We zijn geen onbekenden voor elkaar, dus het zal een mooi duel worden”, verwacht Sevenich. In clubverband speelt ze voor UVSE uit Budapest, wat het duel tussen de twee Europese toplanden extra beladen maakt. “Er zitten wel vijf meiden uit mijn clubteam bij, maar dat vind ik lekker want ik weet precies wat ze doen.” Toch is een overwinning niet vanzelfsprekend tegen een van de grote waterpololanden. “Hongarije is zeker een van de kanshebbers”, weet ook de Lichtenvoordse. “Er zit een aantal hele goede schutters bij, echt van wereldklasse. Die moeten we uitschakelen. Zolang we als team spelen en in ons eigen spel komen, is alles mogelijk.”

De laatste EK-titel voor de Nederlandse dames dateert uit 1993. “Het jaar dat ik geboren ben, dus het lijkt me heel mooi om daar verandering in te brengen”, vertelt Sevenich. “Zeker de meiden die een aantal zilveren medailles hebben, vinden het wel heel tof om ene keer om het hoogste treetje te staan.” De Nederlandse waterpolodames bouwen aan een team voor de Olympische Spelen in 2020, na de uitstekende groepsfase kunnen de vrouwen ook bij verlies met opgeheven hoofd Spanje verlaten. “Natuurlijk zullen we teleurgesteld zijn, maar het is dan ook een leermoment dat we meenemen.”

De halve finale begint woensdagmiddag om 17.00 uur en is te volgen via www.nos.nl.

Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.