gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sensire-bestuurder op lijst grootverdieners

6200c9e3bae8e5ba3a924ebfcaf97ccd.jpg
Redactie REGIO8 |
"Deze ranglijst is een knipoog naar de Quote500 en laat zien hoe de top van de ouderenzorg omgaat met het beperkte beschikbare geld voor de zorg", aldus de FNV. De lijst is samengesteld op basis van inkomens van zorgbestuurders over 2016. Sensire-bestuurder Maarten van Rixtel staat in de lijst met een inkomen van 198.573 euro. Sensire laat weten dat zijn inkomen inmiddels, binnen wettelijke kaders, wordt afgebouwd: "De overschrijding ten opzichte van de Wet normering topinkomens-norm zal conform de geldende, wettelijke overgangsregeling in de daarvoor geldende termijn worden afgebouwd", zo laat de organisatie weten in reactie op het uitkomen van de lijst.

Het is de zevende keer dat de vakbond de Actiz50 presenteert. "Helaas blijkt dat er nog steeds te veel topbestuurders boven de Balkenendenorm verdienen", aldus FNV-bestuurder Maureen van der Pligt. "De FNV en haar leden voeren al jaren actie tegen deze geldverspilling. Met resultaat, het aantal veelteveel-verdieners daalt. Actievoeren loont dus. Maar we kunnen nog zeker niet op onze lauweren rusten, er is nog steeds veel mis."

Foto: REGIO8

Lees ook

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.