Ulft, Nederland
Terug

Scouting Roothaangroep pakt draad weer op

7cd3e1d4ab3f88bf72520168df2c34ce.jpg
Redactie REGIO8 |
"We hebben bewust ervoor gekozen om vandaag met de kinderen hier te komen", laat Erik Groters, begeleider bij de Roothaangroep, weten. "Zo kunnen ze hetgeen er gebeurt is een plek geven." Welpenleider Leon Kuit vult hem aan: "We hebben eerst met de welpjes gekeken naar het gebouw wat er nog staat." Vervolgens kregen de kinderen in een kringgesprek de ruimte om vragen te stellen: "Hopelijk hebben we de meeste antwoorden kunnen geven", aldus de welpenleider.

Daarna begonnen de activiteiten en kregen kinderen de kans om op de hekken rondom het verkoolde clubgebouw schilderingen te maken. "Het is vervelend dat het onze boerderij is", vindt Kuit. "Maar volgens mij staan de meeste kinderen er wel weer positief in om er iets moois van te maken." Begeleider Groters is het met Kuit eens: "Het is moeilijk, maar we gaan door. Gewoon schouders eronder."
Foto: REGIO8

Lees ook

Dutch Scorpions1.jpg

Dutch Scorpions aast op regionaal beachsportcentrum in Doetinchem

Aan ambities geen gebrek bij het Doetinchemse Dutch Scorpions. De voetbalvereniging wil hét beachsportcentrum van Oost-Nederland opzetten en biedt zand en reclameborden aan om geld bij elkaar te harken. De gesprekken met de gemeente lopen.

OostrumStatiegeld.jpg

Veel steun voor man uit Eibergen die bekeuring kreeg voor verzamelen statiegeldblikjes

De 27-jarige Robert uit Eibergen heeft veel steun gekregen na een boete die hij vorige week ontving voor het verzamelen van statiegeldblikjes uit prullenbakken. De zaak zorgde voor veel onbegrip in de regio en daarbuiten. Dankzij de vele steunbetuigingen is de boete van 170 euro betaald.

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.