gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Scouting Roothaangroep pakt draad weer op

7cd3e1d4ab3f88bf72520168df2c34ce.jpg
Redactie REGIO8 |
"We hebben bewust ervoor gekozen om vandaag met de kinderen hier te komen", laat Erik Groters, begeleider bij de Roothaangroep, weten. "Zo kunnen ze hetgeen er gebeurt is een plek geven." Welpenleider Leon Kuit vult hem aan: "We hebben eerst met de welpjes gekeken naar het gebouw wat er nog staat." Vervolgens kregen de kinderen in een kringgesprek de ruimte om vragen te stellen: "Hopelijk hebben we de meeste antwoorden kunnen geven", aldus de welpenleider.

Daarna begonnen de activiteiten en kregen kinderen de kans om op de hekken rondom het verkoolde clubgebouw schilderingen te maken. "Het is vervelend dat het onze boerderij is", vindt Kuit. "Maar volgens mij staan de meeste kinderen er wel weer positief in om er iets moois van te maken." Begeleider Groters is het met Kuit eens: "Het is moeilijk, maar we gaan door. Gewoon schouders eronder."
Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”

Steekincident Theemanstraat 2

Steekincident in woning Doetinchem, verdachte aangehouden

De politie doet onderzoek naar een mogelijk steekincident in Doetinchem. Rond 03.30 uur kwam een melding binnen van een conflict waar mogelijk een steekincident had plaatsgevonden in een woning aan de Theemanstraat in Doetinchem.

Munitie.jpg

Jonge magneetvisser haalt honderden kogels uit Doetinchemse water: ‘Jongensdroom die uitkomt’

Wat begon als een gewone middag magneetvissen, eindigde maandag in een opmerkelijke ontdekking voor de 18-jarige Ronan Tilstra en zijn vrienden in Doetinchem. Tijdens het vissen haalde de groep een zwaar object uit het water. Al snel bleek het te gaan om een munitiekist, gevuld met honderden kogels.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).