gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Scholieren maken Brinkheurne brandveiliger

e145aba45f071b04b76c9f139a29d533.jpg
Redactie REGIO8 |

"Wat we specifiek zien in die wijk is dat de brandweer er wat langer over duurt om daar te komen omdat het een buitenwijk is", aldus risicoanalist Richard Holtman van de Veiligheidsregio Noord en Oost Gelderland. "Gemiddeld twaalf tot vijftien minuten. Voor de leerlingen was het de opdracht: hoe kunnen we de brandveiligheid vergroten. En als er brand uitbreekt hoe de mensen veilig kunnen vluchten totdat de brandweer er is." Het winnende ontwerp was het verlichten van kozijnen zodat er bij brand een duidelijke vluchtroute wordt aangegeven.

Wethouder Rik Gommers prijst de ontwerpen van de leerlingen, maar wil dat er überhaupt meer van dergelijke ideeën meteen worden geïmplementeerd in de bouwfase van woningen. "Ik vind dat er echt meer mee zou moeten gebeuren dan alleen een award uitreiken", aldus de wethouder. "Als een Technasium zo makkelijk een drietal voorbeelden kan geven waarvan we zeggen 'die hebben allemaal wat', dan moet het toch mogelijk zijn dat ook de dagelijkse praktijk en de commercie daar gebruik van maakt en extra veiligheid biedt in woningen." Zelf wil hij het voortouw daar in nemen. "Ik denk wel dat we hier een vervolg aan geven."

Foto: REGIO8

Lees ook

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.

Stadhuis doetinchem.jpg

Doetinchem krijgt prominente rol bij NOS tijdens gemeenteraadsverkiezingen

Op 18 maart trekken inwoners van alle Nederlandse gemeenten naar de stembus voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. De NOS volgt de ontwikkelingen onder meer live vanuit het stadhuis in Doetinchem, waar een exitpoll wordt bijgehouden. In aanloop naar de verkiezingen zijn verschillende Doetinchemse lijsttrekkers te horen en te zien in debatten van de NOS.

112wehl.jpg

Auto botst tegen boom in Wehl: geen gewonden

Een auto botste maandagmiddag hard tegen een boom op de Keppelseweg bij Wehl. De bestuurder hoefde niet mee naar het ziekenhuis.