Ulft, Netherlands

Scholen omgedoopt tot Panora en Houtkamp

Regio8 | 10 oktober 2018 10:07 | Aangepast op 10 oktober 2018 10:07
“Doordat we nu twee compleet nieuwe scholen ontwikkelen, waarin we de kracht van de drie bestaande terug laten komen, hebben we een geweldige mogelijkheid om toekomstbestendig én kwalitatief goed voortgezet onderwijs neer te zetten”, aldus Henk van der Esch, bestuursvoorzitter van Achterhoek VO, het bestuur van dertien scholen in de regio. “We kunnen in de nieuwe scholen nóg beter rekening houden met het individu en meer persoonlijke leerroutes aanbieden. Dat geeft een andere dynamiek aan onderwijs.”

De nieuwe scholen ontvangen in het schooljaar 2020/2021 hun eerste brugklasleerlingen. De onderwijsprofielen zijn volgens Achterhoek VO ontwikkeld door docent en getoetst bij verschillende betrokkenen. Kernwoorden van het Panora Lyceum zijn internationaal gericht en de thema’s nieuwsgierig, onderzoekend en creatief benaderen. Het Houtkamp College kenmerkt zich door ondernemend en initiatiefrijk leren, multidisciplinair samenwerken en de coaching van leerlingen.

Naamgeving
De naam Panora slaat op het woord panorama: “De school heeft een ‘wereldwijze’ kijk op onderwijs en laat leerlingen buiten kaders en grenzen denken”, aldus rector Paddy Harbers van de school in oprichting. Houtkamp grijpt terug naar de Houtkamphal: “Dit iconische pand met het omliggende terrein was in de regio hét symbool van ondernemerschap, interactie, vertier, multifunctionaliteit, bedrijvigheid en handel”, vertelt Louise Beernink, rector van deze school in oprichting.

Foto: REGIO8 (archief, Ludger)

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...