Ulft, Netherlands

Scholen Achterhoek onzeker over Zwarte Piet

Regio8 | 9 november 2016 15:28 | Aangepast op 9 november 2016 15:28

“Wij vinden het jammer dat er een Zwarte Pieten discussie is,” vertelt directrice Meike Nusselder van de St. Bernardusschool in Keijenborg. “Het is meer een discussie tussen volwassen mensen en wij willen gewoon het feest vieren voor en door de kinderen.” De school heeft na een overleg met de ouderraad besloten om Zwarte Piet te behouden. “We hebben samen er goed over gesproken,” vertelt Willem Eelsing die op de St. Bernardusschool werkzaam is als meester. “We gaan er voor honderd procent in mee. Dus dat is een hele duidelijke keuze.”

Begeleider Ankelien van den Brink van basisschool De Horizon Stad in Doesburg geeft ook aan niets te veranderen. “Wij vieren gewoon een ouderwets, gezellig sinterklaasfeest dit jaar,” vertelt Van den Brink. “Dus gewoon met Sinterklaas en Zwarte Pieten.” Op deze school was de ouderraad ook leidend over de beslissing, aldus Van den Brink: “Ouders en kinderen zijn ermee vertrouwd, vandaar dat wij gekozen hebben gewoon gekozen voor Zwarte Pieten.”

Sinterklaasjournaal
Een aantal basisscholen geven ook aan het Sinterklaasjournaal te volgen in de beslissing over Zwarte Piet. Het Sinterklaasjournaal heeft nog niet naar buiten gebracht hoe de Pieten er dit jaar uit gaan zien. Het kinderprogramma heeft tegen de Volkskrant gezegd dat het dit jaar ‘heel anders gaat worden’. OBS Canada in Doetinchem vindt het volgen van het kinderprogramma de beste oplossing. “Daar zit altijd een leuk verhaal in voor de kinderen en dat kan je mooi aansluiten als Sinterklaas op school komt,” vertelt directeur Jeroen van Beers. “Er werken hier twintig mensen en die hebben allemaal een eigen mening. Die luiden natuurlijk niet allemaal hetzelfde. Het is dus best lastig om daarover te hebben. Wij hopen dat het Sinterklaasjournaal een goede oplossing biedt.”
Foto: REGIO8

Meest gelezen

Woning volledig uitgebrand in Terborg

Redactie REGIO8 | 27 dec 2025 09:55

Lees ook

REGIO8 - Jaaroverzicht 2025 #2

In dit jaaroverzicht kijken we terug op de momenten die 2025 in de Achterhoek hebben gekenmerkt. Van...

Woning volledig uitgebrand in Terborg

Bij een brand in Terborg is zaterdagochtend een woning verloren gegaan. Een bewoner is ter controle ...

Explosieven aangetroffen in Lichtenvoorde, vijftig woningen ontruimd

Midden in een woonwijk in Lichtenvoorde zijn vrijdag aan het eind van de middag explosieven gevonden...

Keupers Kerst | Kijk hier de compilatie

Hans Keuper is in de aanloop naar Kerstmis door de Achterhoek getrokken om bij verschillende generat...

Weerboer Gerrit Vossers verwacht koude dagen voor oud en nieuw

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Eerste marathon op natuurijs tweede kerstdag in Winterswijk

De eerste marathon op natuurijs van dit seizoen is deze vrijdag op de baan van de Winterswijkse IJsv...