Ulft, Netherlands

SBL met REGIO8 omroep voor Berkelland

Stichting Berkelland Lokaal (SBL) wordt de lokale omroep in de gemeente Berkelland. In samenwerking met REGIO8 wil de omroep ruimte geven aan lokaal nieuws en tegelijkertijd een slag slaan in de professionalisering.
Jasper Hazelaar | 20 februari 2021 11:36 | Aangepast op 20 februari 2021 11:36
“Wij gaan het journalistieke karakter terugbrengen bij de lokale omroep in Berkelland”, zegt Bas te Velthuis, voorzitter van SBL, over de toekenning van de licentie. Voorgaande jaren was Leuk.fm in samenwerking met Gelre FM de omroep voor Berkelland. “Maar daarmee hebben we de binding met de inwoners verloren”, vindt Te Velthuis, die als programmaleider betrokken was bij deze samenwerking. “De studio stond niet meer in Berkelland, we waren niet meer zichtbaar op straat en dus ook niet benaderbaar. Het werd steeds minder beluisterd, simpelweg omdat onze identiteit weg was.”

Dat was reden voor Stichting Berkelland Lokaal, een samenwerking tussen REGIO8 en Nieuws uit Berkelland, om de aanvraag te doen. In de nieuwe situatie wordt de dagprogrammering op de radio gevuld door Optimaal FM en REGIO8, maar is ruimte voor lokale programma’s in avonden en in het weekend. “We willen programma’s maken die er toe doen en die lokaal gericht zijn”, zegt Te Velthuis over de ambitie met de licentie. “Dan gaat het om een sportprogramma, uitzendingen met onder meer politiek nieuws uit Berkelland en een dialectprogramma.”

Journalistieke kracht vanuit Berkelland
Om zichtbaar te worden in gemeente zoekt de stichting een fysieke locatie in Berkelland van waaruit journalisten en andere krachten kunnen werken. Te Velthuis ziet veel voordelen in de samenwerking met REGIO8: “Aan de ene kant heb je onze vrijwilligers, aan de andere kant heeft REGIO8 journalisten in dienst die kunnen worden ingezet in Berkelland. Dat is een groot voordeel, want op die manier kunnen we professioneel nieuws brengen uit de gemeente.”

Aanvulling voor REGIO8
Voor REGIO8 betekent de samenwerking een kans om meer nieuws te brengen uit het oosten van de Achterhoek. “In onze ogen is het een mooie stap in de ambitie om uiteindelijk een streekomroep voor de hele regio te worden”, vindt redactiecoördinator Jasper Hazelaar. “De komende tijd voeren we overleg over de exacte invulling, maar het nieuws uit Berkelland krijgt een eigen plek in de berichtgeving van REGIO8.”

Foto: Bas te Velthuis

Lees ook

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krij...

Cultureel cadeau voor iedereen: Midzomer Mondriaan laat Winterswijk stralen

Terwijl de slagwerkers de avondlucht boven de Markt in beweging zetten, klinkt op deze vrijdagavond ...

Auto belandt op zijn kant na eenzijdig ongeval in De Heurne

Bij een eenzijdig ongeval op de Varsseveldseweg in De Heurne is een auto met daarin twee inzittenden...