gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Samenwerking toekomst voor jubilerend DOS

6b11b2a44dfbcc93c61cf14e8313a575.jpg
Redactie REGIO8 |

"Als vereniging proberen we zelf het hoofd boven water te houden", vertelt voorzitter Marcel Weirath van DOS tijdens het vijftigjarig jubileum van de vereniging. "Maar alle zwemverenigingen uit de Achterhoek zijn ook een samenwerking aangegaan om te kijken hoe we het waterpolo en zwemmen in stand kunnen houden." Combinatieteams zijn een belangrijke pijler. Zo spelen diverse DOS-leden inmiddels in jeugdteams samen met leden van De Gendten uit Terborg en Natare uit Aalten. "Dat vind ik heel erg leuk", vertelt bestuurslid Petra Hillenius van de KNZB. "Ze durven de derby’s tussen dorpen en steden te overbruggen."

Want hoewel zwemmen in de ogen van voorzitter Weirath niet aan populariteit verliest, heeft vergrijzing zijn weerslag op de ledenaantallen. Hillenius ziet dat ook. "Het aantal kinderen neemt af, dat is in heel Nederland, en ook in deze omgeving zo", aldus het KNZB-bestuurslid, dat juist daarom samenwerkingen toejuicht: "Dan is het juist des te leuker dat je je sport kan uitoefenen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.