gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Roel van Beek zwemt van Europa naar Afrika

3280555c49891c1ba11f5b5b13ca8b9c.jpg
Redactie REGIO8 |

“De afstand is ongeveer de helft, dus ik hoop er ook de helft minder over te doen”, zegt Roel van Beek. “Ik wil met een uurtje of vijf aan de overkant zijn.” De verwachting is dat hij zondag, maandag of dinsdag het water in kan om naar de overkant te zwemmen. De oversteek van Europa naar Afrika is in alle opzichten anders dan de oversteken die hij eerder deed. “Het water is minder koud en er is minder scheepvaart. De stroming is wel veel sterker dan in het Kanaal.” Hij deed twee pogingen het Kanaal over te steken, maar het lukte hem beide keren niet. In 2014 belandde hij in het ziekenhuis omdat hij zeewater in zijn longen kreeg.

De Achterhoekse zwemmer heeft er nu voor gekozen een oversteek te wagen met een lagere moeilijkheidsgraad. “De kans op succes is iets groter, dus dat zal me wel een lekker gevoel geven”, zegt Van Beek. “Het zal me ook vertrouwen geven als ik in de toekomst nog een keer die oversteek wil wagen.” Hij heeft goed gekeken naar zijn vorige oversteek, zodat hij weet wat anders moet. “Dat maalt het hele jaar door in mijn hoofd. Heel veel ging heel goed, alleen we gaan de voeding nu aanpassen.”

Trainen in Achterhoekse wateren
De Achterhoeker is inmiddels naar het Westen verhuist voor zijn werk, maar komt nog regelmatig naar zijn geboortegrond om te trainen op open water. De Oude IJssel is zijn vertrouwde omgeving en ook de overige riviergebruikers zijn gewend aan zijn aanwezigheid. “Ik zwem hier al sinds 2012, heel veel boten kennen mij ook, dus we kunnen rekening met elkaar houden.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.