Ulft, Netherlands

Roel van Beek zwemt van Europa naar Afrika

Regio8 | 2 juni 2017 10:59 | Aangepast op 2 juni 2017 10:59

“De afstand is ongeveer de helft, dus ik hoop er ook de helft minder over te doen”, zegt Roel van Beek. “Ik wil met een uurtje of vijf aan de overkant zijn.” De verwachting is dat hij zondag, maandag of dinsdag het water in kan om naar de overkant te zwemmen. De oversteek van Europa naar Afrika is in alle opzichten anders dan de oversteken die hij eerder deed. “Het water is minder koud en er is minder scheepvaart. De stroming is wel veel sterker dan in het Kanaal.” Hij deed twee pogingen het Kanaal over te steken, maar het lukte hem beide keren niet. In 2014 belandde hij in het ziekenhuis omdat hij zeewater in zijn longen kreeg.

De Achterhoekse zwemmer heeft er nu voor gekozen een oversteek te wagen met een lagere moeilijkheidsgraad. “De kans op succes is iets groter, dus dat zal me wel een lekker gevoel geven”, zegt Van Beek. “Het zal me ook vertrouwen geven als ik in de toekomst nog een keer die oversteek wil wagen.” Hij heeft goed gekeken naar zijn vorige oversteek, zodat hij weet wat anders moet. “Dat maalt het hele jaar door in mijn hoofd. Heel veel ging heel goed, alleen we gaan de voeding nu aanpassen.”

Trainen in Achterhoekse wateren
De Achterhoeker is inmiddels naar het Westen verhuist voor zijn werk, maar komt nog regelmatig naar zijn geboortegrond om te trainen op open water. De Oude IJssel is zijn vertrouwde omgeving en ook de overige riviergebruikers zijn gewend aan zijn aanwezigheid. “Ik zwem hier al sinds 2012, heel veel boten kennen mij ook, dus we kunnen rekening met elkaar houden.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Emmerich pakt fietspad vanuit Nederland aan

Eveline Zuurbier | 8 okt 2025 16:45

Lees ook

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...

Extra fietstrainingen, jonge vluchtelingen nog 8 jaar in Rekken

Extra fietstrainingen en controle van fietsen behoren tot de opgepoetste afspraken tussen de gemeent...

Overlast rond station Doetinchem blijft zorgen baren: 'We moeten de problemen oplossen'

Station Doetinchem blijft een plek waar op verschillende manieren overlast wordt ervaren. Het gaat o...

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was dinsdagochtend tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen di...

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...