gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Reurpop gaat bezoekers trouwen in roze kerk

3e588f344ed853581392589206ae986c.jpg
Redactie REGIO8 |

"We zijn op het idee gekomen door de Nachtoele (start van de voorverkoop, red.), die we in de katholieke kerk in Ruurlo hebben gehouden", stelt voorzitter Martijn Klein Brinke. "Naar aanleiding van dat succes hebben we gezegd 'laten we ook een kerk naar Reurpop brengen'. En bij een kerk hoort trouwen, dus vandaar." Volgens eigenaar Wessel Bottenberg is het vrij uniek dat er daadwerkelijk mensen in gaan trouwen. "De roze kerk staat meestal op festivals met DJ's er in, en foute feesten. Maar trouwen is natuurlijk geweldig." Dat was ook wat hij zelf voor ogen had bij de aanschaf. "Toen ik hem kocht zei ik: 'Ik ga er ooit zelf in trouwen.'" Al lachend voegt hij toe: "Dat is nog niet het geval, ik wacht nog heel even. Maar ik vind het geweldig dat het er echt voor gebruikt wordt."

Er zijn al twaalf stellen die zich hebben aangemeld om te trouwen in de kerk. Daar wordt één stel uit geselecteerd om daadwerkelijk elkaar het ja-woord te kunnen geven. "Allemaal zou kunnen, maar is niet uniek", stelt Klein Brinke. "We willen juist dat ene stel die unieke kans geven om op Reurpop te gaan trouwen." De ceremonie is toegankelijk voor familie en festivalbezoekers. Er kunnen zo'n honderd mensen in de kerk terecht, maar er zullen geen opblaasbare banken staan voor de geliefden, die vooral uit de regio komen. "Het zijn festivalgangers, mensen die Reurpop een warm hart toedragen, of mensen die het gewoon een ludiek idee vinden."

Foto: REGIO8

Lees ook

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.

41dc253c-fb11-3586-a129-dcfa5645cd1d.jpg

Orion Stars wint eerste wedstrijd in finaleserie na vijf sets

De volleyballers van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste wedstrijd in de best-of-five-serie om de landstitel gewonnen van Lycurgus. In de Saza Topsporthal moest er een vijfde set gespeeld worden om tot een winnaar te komen.

Tanken10.png

Goedkoper tanken in Duitsland vanaf morgen, maar er is een addertje onder het gras

Goedkoper tanken in Duitsland lijkt vanaf morgen binnen handbereik voor veel Achterhoekers: Duitsland verlaagt tijdelijk de accijns op benzine en diesel. Vooral inwoners van grensplaatsen als Doetinchem en Winterswijk kunnen daarvan profiteren. Toch merken automobilisten dat voordeel waarschijnlijk niet meteen: bij sommige tankstations kan het enkele dagen duren voordat de prijsverlaging zichtbaar wordt.

WhatsApp Image 2026-04-30 at 00.15.454.jpg

Auto uitgebrand in Gaanderen, andere auto beschadigd

Een auto is woensdagavond volledig uitgebrand in Gaanderen. De brandweer kon de auto niet meer redden. Er raakte niemand gewond.